Business-Relations.pl

Unia Europejska

Przyszłość polsko-amerykańskich relacji biznesowych

W dniach 2-4 września w trakcie odbywającego się w Krynicy-Zdroju XXIV Forum Ekonomicznego, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce zaprezentowała raport opracowany we współpracy z KPMG. „Wspólny sukces! 25 lat polsko-amerykańskich relacji gospodarczych” ma na celu ukazanie wkładu amerykańskich inwestorów w rozwój polskiej gospodarki. Na zorganizowanym w trakcie trwania forum panelu AmCham dyskutowano nad przyszłością polsko-amerykańskich relacji i drogach do ich rozwoju.

Czytaj więcej: Przyszłość polsko-amerykańskich relacji biznesowych

Chorwackie smakołyki

W Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach odbyło się spotkanie "3 razy Chorwacja". W Projekcie wzięła udział 50 osobowa grupa Chorwatów ze Splitu, Zadaru i Puli. Goście mogli skosztować pysznych chorwackich win, słynnych owczych i kozich serów z wyspy Paq, oliwy z oliwek oraz, jak dotąd rzadko spotykanej w naszym kraju ryby, zwanej labradosem.

Fotorelacja RIG ze spotkania: http://rig.katowice.pl/aktualnosci/904-spotkanie-w-ramach-projektu-3-x-chorwacja

 

Czytaj więcej: Chorwackie smakołyki

Otwieranie rynków

 IMG_4351W dniu 9 listopada 2012 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyło się spotkanie z przedstawicielami biznesu niemieckiego - uczestnikami misji gospodarczej z Nadrenii - Palatynatu. Giełdę kooperacyjną zainaugurowały wystąpienia powitalne Franza Seißa, prokurenta Centrum Europy Środkowej i Wschodniej Nadrenii – Palatynatu oraz Andrzeja Szteligii, pełnomocnika Marszałka Województwa Śląskiego ds. Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera.

Czytaj więcej: Otwieranie rynków

Fundusze unijne na lata 2014-2020

 Zainteresowanie funduszami unijnymi nie słabnie od lat. W nowym Regionalnym Programie Operacyjnym dla województwa śląskiego mówi się o wielu ciekawych rozwiązaniach takich jak rejestr usług rozwojowych czy bony edukacyjne. Nadal przeznaczono wiele środków na wspieranie konkurencyjności MŚP czy to w ramach projektów inteligentnych specjalizacji czy też w ramach programu rozwoju technologii. O wsparcie mogą ubiegać się instytucje otoczenia biznesu, w tym istniejące klastry. Duży nacisk został położony m.in. na wspieranie przedsiębiorczości społecznej.

Czytaj więcej: Fundusze unijne na lata 2014-2020

Gotowi na kolejne wyzwania

 IMG_410912 września na terenie Centrum Logistycznego Sistema Poland Sp. z o.o. w Bieruniu odbyło się Polsko-Włoskie Forum Gospodarcze. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Riccardo Guariglia, Ambasador Republiki Włoch, Elżbieta Bieńkowska, Minister Rozwoju Regionalnego, Zygmunt Łukaszczyk, Wojewoda Śląski, Adam Matusiewicz, Marszałek Województwa Śląskiego, Małgorzata Staś, Dyrektor Wydziału Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, Bernard Bednorz, Starosta Bieruńsko-Lędziński, Bernard Pustelnik, Burmistrz miasta Bieruń. Uczestnikami spotkania byli także Piotr Wojaczek, Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Enrico Bazzi, Dyrektor Generalny Argol Villanova, Enrico Bologna, Dyrektor Generalny Brembo Sp. z o.o., Giacomo Vessia, prezes Zarządu Avio Polska, Luigi Lovaglio, Prezes Zarządu Pekao S.A., Marcin Mrowiec Główny Ekonomista Pekao S.A. Rolę gospodarza spotkania i moderatora Forum pełnił Dino Grasso, Prezes Zarządu Sistema Poland Sp. z o.o., Gruppo Argol Villanova.

Czytaj więcej: Gotowi na kolejne wyzwania

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782