Jak online nauczyć się angielskiego? Biznesowy start-up Preply radzi.

W dzisiejszych czasach znajomość języka anielskiego jest podstawą otwierającą furtki w wielu życiowych dziedzinach. Trudno bez znajomości języka angielskiego podróżować i samodzielnie zwiedzać wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc. Brak znajomości języka angielskiego wiąże się także z brakiem możliwości awansu. Często znajomość języka angielskiego jest niezbędna do tego, aby zdobyć zatrudnienie. Języka angielskiego można nauczyć się zapisując do szkoły językowej, można także skutecznie uczyć się poprzez sieć internetową. Każda z tych form nauki będzie dobra pod warunkiem, że do nauki języka podejdzie się odpowiednio zmotywowanym i w jego nauka będzie odbywała się w sposób systematyczny.

Zastanówmy się jakie plusy i minusy ma nauka języka online?
Bardzo dużym plusem nauki języka angielskiego online jest możliwość nauki praktycznie w każdym miejscu w jakim przebywamy. Warunkiem jest oczywiście dostęp do sieci internetowej.

W ten sposób można uczyć się języka podczas podróży, oczekując w kolejce i wielu innych okolicznościach. Przemieszczając się po kraju, a także po świecie nadal możemy kontynuować naukę na swoim urządzeniu z dostępem do sieci. Kolejnym plusem jest to, że nie traci się czasu i pieniędzy na dojazdy do szkoły językowej. Minusem tego typu nauki jest to, że jest ona przeznaczona tylko dla ludzi zdyscyplinowanych i systematycznych. W szkole językowej motywatorem może być nauczyciel lub inni uczestnicy kursu. W przypadku nauki online samemu trzeba posiadać samodyscyplinę i umiejętność samodzielnej motywacji.

Internet to skuteczne narzędzie do nauki języka angielskiego.

Dzięki jego możliwościom każdy może uczyć się języka angielskiego w dowolnym czasie, w dowolnym tempie przystosowanym do indywidualnych uwarunkowań.

Nauka języka angielskiego poprzez internet może odbywać się na wiele sposobów. Do wyboru jest całkiem sporo płatnych i bezpłatnych kursów do nauki online. Metoda przyniesie skutek jeśli będzie dostosowana do indywidualnych cech osobowościowych uczącego się. Przede wszystkim nauka języka angielskiego ma sprawiać przyjemność, aby dała wymierne rezultaty. Dla niektórych osób dobrym wyborem będzie samodzielna praca plus dodatkowe zajęcia z lektorem online. Wiele osób jest zadowolonych z efektów takiego połączenia, które umożliwiły im skuteczne przyswojenie sobie języka angielskiego. Samodzielna nauka języka na kursach multimedialnych jest oczywiście skuteczna pod pewnymi warunkami. Jednak w bardzo wielu potwierdzonych przypadkach skuteczność przyswajania zwiększyła się poprzez kontakt z lektorem online – podaje Preply, platforma organizująca w całej Polsce https://preply.com/pl/angielski-przez-skype

Otaczaj się angielskim.

Jeśli czegoś chcemy się nauczyć niech tego będzie w naszym życiu jak najwięcej, dlatego warto otaczać się językiem angielskim. Jak to zrobić? W sieci szukajmy filmów w angielskojęzycznej wersji i tylko takie filmy oglądajmy. Dobrze też jeśli będziemy przeglądać angielskojęzyczne strony internetowe, czytać blogi i fora w tym języku. Jeszcze jedną możliwością jest ustawienie sobie często czytanych stron internetowych tak, aby wyświetlały się one w języku angielskim. Tak samo jeśli chodzi o muzykę. W sieci jest mnóstwo piosenek po angielsku, których słuchanie w ich pierwotnych wersjach pozwoli na coraz większy kontakt z językiem.

Jeszcze inną formą otaczania się językiem jest poszukanie w sieci osób, które na co dzień posługują się językiem angielskim i nawiązanie z nimi rozmów poprzez sieć internetową. Jest kilka portali dzięki którym można znaleźć osoby chcące w ten sposób uczyć się języka obcego. Poprzez oglądanie i słuchanie vlogów w języku angielskim można poznać język od praktycznej strony. Najlepszą opcją jest oczywiście jeśli vlog będzie prowadzony w tematyce którą się autentycznie się interesujemy. W popularnym serwisie YouTube jest wiele filmików dzięki którym można uczyć się języka angielskiego samodzielnie. Dostępne są kanały na których obejrzymy lekcje z native speakerami. Wśród tylu możliwości można znaleźć metodę dobrą dla siebie.

Czy nauka języka angielskiego online będzie skuteczna dla mnie?

Na koniec pytanie podstawowe które zada każdy uczący się języka. Nie uczymy się bowiem dla samej nauki, a po to, aby móc swobodnie posługiwać się językiem angielskim. Są osoby, które przez całe lata uczą się języka w szkole i nie wynoszą z racji tego praktycznych umiejętności posługiwania się językiem obcym. W nauce online niezwykle ważna jest motywacja która prowadzi do tego, że osiąga się założony cel.

Podsumowując – nauka języka angielskiego będzie skuteczna jeśli określimy założony cel, czyli to czego konkretnie chcemy się nauczyć. Kolejną rzeczą jest zastanowienie się jaką metodą chcemy to osiągnąć. Nie ma jednej uniwersalnej metody dla wszystkich. W tym momencie warto przyjrzeć się sobie i uwzględnić swoje indywidualne preferencje. W ten sposób ze zlepku kilku metod dostępnych online można stworzyć swoją metodę. Skuteczność nauki będzie zależała od tego jak bardzo będzie ona satysfakcjonująca. I na końcu pozostaje już tylko realizacja. To jak będzie ona przebiegać zależy już tylko i wyłącznie od nas samych.

Święto architektury i designu w Katowicach. Wystawy, atrakcje, prezentacje i warsztaty dla wszystkich, którzy kochają dobry design i architekturę. Za nami Dni Biznesowe, a dziś i jutro zapraszamy na Dni Otwarte.

Największe wydarzenie poświęcone trendom w architekturze, wzornictwie i nieruchomościach.

Udział w wydarzeniu wzięło 9 tys. gości – architektów, projektantów, przedstawicieli biznesu i władz samorządowych oraz pasjonatów designu. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w debatach 4 Design Days. Zapraszamy na kolejne wydarzenie tego typu już za rok.

Filmik: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4715448968492640&id=100000827517970

#4DesignDays @Laufen.Polska #kartelbylaufen

Dodaj komentarz