Dzień otwarty w studio kulinarnym Przystanek11 w Zabrzu

Z okazji zbliżającej się pierwszej rocznicy działalności studia kulinarnego Przystanek 11 w Zabrzu zapraszamy w dniu 30.06.2018r. od godz. 16.00 na dzień otwarty w studio kulinarnym Przystanek11 w Zabrzu ul. Paderewskiego 11. Wstęp na wszystkie mini warsztaty w tym dniu jest bezpłatny. W czasie tego wydarzenia zaplanowaliśmy wiele atrakcji, min. toast i poczęstunek tortem urodzinowym, konkursy z nagrodami a także licytacje.

Grafika

 

Zysk z licytacji oraz ze sprzedaży dodatkowego poczęstunku: m.in. słodyczy, napojów dostępnych na miejscu przeznaczamy na rzecz Fundacji ŚLĄSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI ŚWIETLIKOWo – na zakup sprzętu medycznego –  pulsoksymetry dla najmłodszych.

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo od 9 lat działa na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, niosąc pomoc w dwojaki sposób. Działający w Hospicjum Domowym lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholodzy oraz pracownicy socjalni opiekują się przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu nieuleczalnie chorymi dziećmi, obarczonymi ryzykiem przedwczesnej śmierci, w ich rodzinnych domach na terenie całego województwa śląskiego.

Drugim obszarem działalności Fundacji jest opieka nad nieuleczalnie chorymi dziećmi w Centrum Opieki Dziennej, czyli w takim „specjalistycznym przedszkolu”, które zostało otwarte w czerwcu 2017 roku. Ze względu na swoje ciężkie choroby podstawowe nasi podopieczni nie mogą korzystać z innych ośrodków –   OREWu czy oddziałów integracyjnych w przedszkolach lub szkołach. To pierwsza i jedyna inicjatywa tego typu w Polsce!

Obecnie mają pod swoją opieką 60 rodzin, w tym: 40 rodzin w Hospicjum Domowym oraz 20 rodzin w Centrum Opieki Dziennej.

Ich opieka jest bezpłatna!

Patronat medialny nad naszą imprezą objęła TVP 3 Katowice.

Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz