Swoboda ruchów w 3 wymiarach

 lg_world‘Prawdziwy’ internet bez kabli i nawigowanie po systemie operacyjnym smartfona za pomocą wyświetlacza dotykowego – to jest to. Użytkownicy najnowszego smartfona LG Swift 3D, oprócz kręcenia filmów i zdjęć 3D, mogą korzystać ze ’Świata LG’, w którym pobrać można wiele coolowych aplikacji. Wszystkie te skarby kryją się pod ikonką ’LG World’.

Jako, że korzysta on z systemu operacyjnego Android Froyo w wersji 2.2 polega ono na przesuwaniu kolejnych siedmiu ekranów. Na ich pulpitach widnieją ikonki symbolizujące skróty do programów, z których się najczęściej korzysta. Można je dowolnie personalizować. Ekran LG Swift 3D P-920 ma średnicę 4, 3” więc ikonki mają rozmiar, który określiłabym mianem jak w sam raz – nie za duże, nie za małe. Wyświetlacz jest 3D stereoskopowy LCD o rozdzielczości 480×800. Oferuje grafikę w 16 mln. kolorów. Wewnątrz pod ikonką ‘Aparat fotograficzny’ lub ‘Przestrzeń 3D’ kryje się aparat fotograficzny 2x 5MP Autofocus + 0,3MP do wideorozmów. Świetnie się z niego korzysta. Po dotknięciu w centrum ekranu wyświetla się kolumna ikonek – po lewej i po prawej. Po kolejnym dotknięciu w centrum ekranu chowają się. Ikonka po prawej na samej górze ekranu służy do wyboru trybu robienie zdjęć/nagrywanie video. Pod nią widać większą okrągłą ikonkę, na której widnieje aparat fotograficzny. To tu naciska by zrobić zdjęcie. Trzeba uważać, bo ekran jest bardzo czuły i jeżeli nie ustawi się sobie odpowiednio Timera zdjęcie może zrobić się niemalże natychmiast. Dla osób przyzwyczajonych do lekkiego naciskania przycisku migawki do połowy w celu ustawienia ostrości, a następnie naciśnięcia do końca by zrobić zdjęcie brak odpowiednich ustawień zaawansowanych może stanowić problem.

Poniżej umiejscowiono ikonkę do wyboru trybu pomiędzy robieniem zdjęć a kręceniem video, a na samym dole znajduje się akces do galerii zdjęć/filmów. Po lewej stronie pojawia się 5 ikonek. Pierwsza u góry służy do wyboru wewnętrznej/zewnętrznej kamery. Kolejne to : zoom, ustawienia jasności, flasha i ustawienia zaawansowane. Po tym ostatnim skrótem kryją się : tryb ostrości 3D, balans bieli, samowyzwalacz, automatyczny podgląd, pokazywanie ostatniego zrobionego zdjęcia, dźwięk migawki, lokalizacja etykiety (gdy potem przerzuci się je na blog z geotaggingiem zdjęcia zostaną rozmieszczone na mapie według miejsca ich zrobienia), pamięć, przywracanie ustawień domyślnych oraz przewodnik po każdej z funkcji.

Transferu wykonanych zdjęć można dokonać za pomocą : Bluetooth, Picasa, Messaging, Facebook for LG (zwykły Facebook nie zadziała właściwie w przypadku przesyłania kontentu w 3D), MySpace for LG, Twitter for LG, Gmail lub Email.

Jeżeli chodzi o filmy video to najlepiej korzystać z Bluetooth, Email, Gmail, Messaging i YouTube. Z przestrzeni 3D jest bezpośredni dostęp do YouTube 3D. Smartfon LG Swift 3D posiada również opcję konwersji zdjęć oraz filmów 2D w najpopularniejszych formatach (np. avi, mp4, mkv) na 3D w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można je oglądać w trój wymiarze na smartfonie bez specjalnych okularów. Wyświetlane multimedia są bardzo wyraźne i pozbawione efektu migotania, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać treści multimedialne w 2D w najwyższej rozdzielczości do 1080pikseli oraz treści w 3D w rozdzielczości do 720p. (Nagrywanie filmów video 1080p@24fps (2D)/720p@30fps (3D), Odtwarzanie: MP4, DivX, XviD, H.264, H.263, WMV (do 1080p).

Użytkownicy najnowszego smartfona LG Swift 3D, oprócz kręcenia filmów i zdjęć 3D, mogą korzystać ze ’Świata LG’, w którym pobrać można wiele coolowych aplikacji. Wszystkie te skarby kryją się pod ikonką ’LG World’. Właśnie pobrałam przeglądarkę Wikitude w wersji 6.0.8. Jest to pierwsza na świecie trójwymiarowa przeglądarka w technologii Augmented Reality 3D firmy Wikitude. Do jej stworzenia wykorzystano technologię czasu rzeczywistego, polegająca na rzutowaniu szczegółowych informacji na otoczenie użytkownika, w tym grafiki, dźwięku, rejestrowanych przy użyciu aparatów instalowanych w smartfonach i innych urządzeniach.

Przeglądarka 3D Wikitude usprawnia interakcję i pozwala użytkownikom odkrywać szczegółowe informacje o otoczeniu, wyświetlać powiązane artykuły w Wikipedii oraz informacje w serwisie Twitter. Technologia AR 3D wyświetla miejsca, charakterystyczne, takie jak punkty krajobrazu i obiekty w trzech wymiarach, co znacznie ułatwia ich rozróżnianie. Rozszerzona rzeczywistość łączy świat rzeczywisty z tym generowanym komputerowo.

Przeglądarka Wikitude 3D zawiera informacje o ponad 100 milionach lokalizacji na całym świecie, pochodzące od ponad 1000 dostawców treści. Aktualnie obsługuje 12 języków.

W ’LG World znalazłam także wiele innych fajnych aplikacji do pobrania m.in. : 3D Darts, 3D Compass oraz mp3 Music Downloads.

Treści w 3D najlepiej ogląda się w odległości 30 – 40 cm.

 Maya M. Kowalczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz