Postaw na rozwój

 Instytut Kreowania Osobowości, Potęga Niezależności, Wellness Club, Beauty Club to projekty stworzone przez Magdalenę Bienię, drobną kobietę, z wielkimi pomysłami, w ramach których każdy może znaleźć coś dla siebie.

Zapraszamy do lektury wywiadu z Magdaleną Bienią!

Więcej zdjęć: http://business-relationslifestyle.blogspot.com/2013/08/rozwoj-w-strone-sukcesu.html

Beauty Club to projekt skierowany przede wszystkim do kobiet, którym zależy na tym by popracować nad swoim pięknem. Chodzi w nim nie tylko o makijaż, ciuchy czy stylizacje, ale także o pracę nad sobą, swoimi umiejętnościami towarzyskimi, budowania relacji, autoprezentacji czy wystąpień publicznych oraz budowaniem własnej wartości i pewności siebie. Tak jak w powiedzeniu „nie ma brzydkich kobiet tylko niektóre o siebie nie dbają”, tak i my zaczynając od tego, co na zewnątrz pokazujemy, że można zmienić to, co w środku. Kobieta, która dobrze wygląda to Kobieta, która dobrze się czuje, jest sama dla siebie atrakcyjna a tym samym zyskuje większą pewność siebie i przyciąga do siebie innych. A to już klucz do sukcesu!

Czyli Beauty Club to cykliczne spotkania w babskim gronie?

Można tak powiedzieć. W ramach projektu organizujemy spotkania nt pielęgnacji cery, makijażu, konsultacje ze stylistkami i szkolenia nt. autoprezentacji itp. tematów. Wszystko zależy od tego czego w danym momencie Panie potrzebują i jakie pomysły również nam wpadną do głowy 😉  

Gdzie można znaleźć aktualne informacje na temat tego co się dzieje w Beauty Clubie?

Fun page na Facebook’u OBT Beauty Club >> https://www.facebook.com/obt.beautyclub

Czego dotyczą spotkania w ramach Wellness Club?

Kilka lat temu firma Oriflame wprowadziła do swojej oferty linię produktów Wellness – witaminy, odżywcze koktajle, zupy. Nie sztuką jest kupić produkt i liczyć, że sam z siebie załatwi wszystko. Dlatego powstał projekt Wellenss Club dla osób, które chcą o siebie zadbać: zacząć lepiej się odżywiać, schudnąć/ przytyć, wprowadzić zdrowe nawyki, aktywność fizyczną.

Zmienić swój styl życia…

Tak, by za tym wszystkim stały konkretne działania. Po kilku miesiącach coachingu osoba uczestnicząca w spotkaniach nie tylko ma wiedzę, która jest jej potrzebna, by zdrowy styl życia prowadzić, ale przede wszystkim ma za sobą mnóstwo działań, które już wykształciły w niej odpowiednie, nowe nawyki.

Prowadzisz te spotkania sama?

Nie ten projekt powstał zarówno z mojej inicjatywy, jak i z inicjatywy jednego z managerów w moim zespole, który jest właścicielem Instytutu Wellness. Adam Balion jest Wellness Coachem, specjalistą dietetykiem i trenerem fitness, dzięki czemu może profesjonalnie zadbać o uczestników spotkań.

Czy spotkania odbywają się w Katowicach?

Tak, aktualne daty i tematy można znaleźć na funpage’u Wellness Club’u >> https://www.facebook.com/twojwellnessclub

Czym w takim razie zajmuje się Instytut Kreowania Osobowości?

Misją Instytutu jest poprzez realizowane projekty pomóc ludziom w odkrywaniu ich potencjału i wykorzystywaniu go tak, by codziennie stawali się lepszą wersją siebie. Dwa powyższe Kluby: Wellness i Piękna są m.in. takimi projektami – sposobem na zmianę siebie i swojej osobowości, odkrycie własnych atutów i uczynieniem ich jeszcze silniejszymi.

Od czerwca działa również Klub Rozwoju Kobiet Sukcesu – spotkania, które odbywają się raz w miesiącu, są skierowane do kobiet przedsiębiorczych, pozytywnych, gotowych na wymianę doświadczeń i integrację, a przede wszystkim tych, które chcą zadbać o swój ROZWóJ. Jak widzisz jest to dla mnie słowo klucz, które od kilku lat bardzo mocno istnieje w moim życiu. Czasem człowiek myśli, że jeśli coś mu się w życiu przydarzy to już tak będzie i nie wierzy, że może dokonać pozytywnych zmian. Ja wiem, że jeśli podejmiemy decyzję, że dokonamy zmiany to możemy tą zmianę wprowadzić w życie. Czasem potrzebujemy po prostu odpowiedniej motywacji. Dziś niewiele osób jest w stanie uwierzyć, że kilka lat temu byłam cicha, spokojna i raczej nieśmiała. Dzięki przygodzie jaką rozpoczęłam z firmą Oriflame, szkoleniom, „przymusowi” inicjowania kontaktów z ludźmi i wystąpień zmieniłam się diametralnie. Dlatego wiem, że pewności siebie itp. cech, niezbędnych w biznesie i przydatnych w życiu, każdy może się nauczyć. Czasem wystarczy po prostu zacząć postępować jak ktoś kto już jest pewny siebie 😉

Jakie szkolenia organizujecie?

Do tej pory odbywały się szkolenia z zakresu inteligencji finansowej, wizerunku, autoprezentacji. Wkrótce sięgniemy po komunikację, budowanie relacji, wyznaczanie celów, zarządzanie sobą w czasie. Przez kilka lat prowadzenia biznesu obyłam się z tymi tematami od strony praktycznej – chcę się podzielić swoją wiedzą i umiejętnościami oraz zainspirować inne kobiety (i nie tylko ;)) do podejmowania działań, pracy nad sobą i pokonywania swoich ograniczeń. Dodać im trochę pewności siebie i wiary we własne możliwości a oprócz tego poznać inne przedsiębiorcze osoby i uczyć się od nich. Bo przecież każdy z nas ma w sobie coś wartościowego, co może przekazać innym.

Mam też za sobą ponad 1000 godzin w roli trenera, świetnie czuję się na scenie i wiem, że osoby, które przychodzą na moje szkolenia zawsze z entuzjazmem wypowiadają się na ich temat.

Mogę obiecać, że w planach mamy dużo wartościowych szkoleń i pozytywnych wydarzeń, o których na bieżąco będziemy informować również poprzez fun page Instytutu >> https://www.facebook.com/InstytutKreowaniaOsobowosci

Czy mogą brać w nich udział także przedstawiciele płci brzydszej?

To zależy 😉 Klub Rozwoju Kobiet Sukcesu – jest, jak nazwa wskazuje, skierowany wyłącznie do Kobiet. Jednak pozostałe projekty są jak najbardziej otwarte również na Mężczyzn.

A co z projektem o niezależności finansowej? Finanse to przecież podstawa.

Tak. Mówi się, że lepiej płakać w mercedesie niż na rowerze, więc coś w tym chyba jest 😉  Potęga Niezależności to projekt właśnie dla tych osób, które chcą osiągnąć niezależność finansową. To system, dzięki któremu poprzez szkolenia i rozwój osobisty oraz wykonywanie pewnych praktycznych zadań można osiągnąć wspomnianą niezależność. Mogą z niego skorzystać zarówno przedsiębiorcy, którzy już realizują się w biznesie jak i osoby, które dopiero chciałby zacząć stawiać na tym obszarze pierwsze kroki. Opcji jest kilka, opowiadamy o nich na naszych biznesowych prezentacjach, na które serdecznie zapraszam.

Można również w tym temacie sięgnąć po garść inspiracji na stronie >> https://www.facebook.com/poteganiezaleznosci

Dziękując za rozmowę życzę więc odkrycia najlepszych stron swego naturalnego zewnętrznego i wewnętrznego piękna oraz niezależności!

Dziękuję i życzę Ci tego samego!

 Z Magdaleną Bienią rozmawiała Maya M. Kowalczyk.

***

Magdalena Bienia to Dyrektorka Klubu Oriflame, właścicielka Instytutu Kreowania Osobowości, założycielka OBT Beauty Club i Wellness Club, Ekspert Doskonalenia Osobowości. Jest młodą, przedsiębiorczą i niesamowicie pozytywną Kobietą, która od lat rozwija swoje pasje i swoją osobowość łącząc to z biznesem i zarabianiem pieniędzy. Prywatnie córka, partnerka, przyjaciółka. Oprócz szeroko rozumianego rozwoju osobistego jej pasje to m.in. zdrowy styl życia, kreowanie wizerunku, psychologia, marketing i sport (karate, łyżwiarstwo figurowe, taniec, snowboard, a od niedawna golf). Od lat pomaga ludziom w realizacji ich marzeń i rozwoju osobowości, umiejętności biznesowych,  kompetencji miękkich oraz w tworzeniu własnych projektów i kreowaniu sukcesów. Jeśli masz ochotę znajdź Magdalenę na fb: https://www.facebook.com/magdalenabienia.

Dodaj komentarz