Nowy dyrektor zarzadzający CH2M HILL Polska

Joanna Bensz objęła stanowisko Dyrektora Zarządzającego aby kontynuować rozwój CH2M HILL Polska w regionie Europa. Przed objęciem funkcji w CH2M HILL Polska zatrudniona była w PM Group jako Członek Zarządu i Dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 10 lat prowadziła też oddział Amerykańskiej Izby Handlowej (AmCham) we Wrocławiu, a od 2012r. jest członkiem zarządu AmCham w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

Joanna Bensz od ponad 16 lat związana jest z sektorem usług  projektowych, zarządzania projektami oraz doradztwa w lokalizacji inwestycji. Przez ostatnie lata odpowiedzialna była za rozwój biznesu w sektorze spożywczym, FMCG, farmaceutycznym, urządzeń medycznych oraz zaawansowanych technologii. Na początku maja objęła stanowisko Dyrektora Zarządzającego w CH2M HILL Polska.

Od dłuższego czasu byłam pod wrażeniem wartości panujących w CH2M HILL i dywersyfikacji działalności. Nasi eksperci w Polsce świadczą szerokie portfolio usług poczynając od studiów wykonalności modernizacji linii kolejowych, przez dokumentację techniczną i nadzór autorski nad budową nowego mostu w Kamieniu – mówi Joanna Bensz, dyrektor zarządzający CH2M HILL Polska. Nasza firma realizuje projekty budowy oraz modernizacji fabryk dla klientów w Polsce i zagranicą, raporty oddziaływania inwestycji na środowisko oraz nadzory techniczne nad pracami ochrony przeciwpowodziowej np. dla miasta Wrocławia.

CH2M HILL jest światowym liderem w zakresie doradztwa technicznego, projektowania oraz zarządzania projektami i programami inwestycyjnymi. Specjalizujemy się w projektach zaawansowanych technologicznie, kompleksowych oraz wielozadaniowych.

Obroty globalne firmy wynoszą 6.6 mld USD (2013 r.) zaś liczba pracowników na świecie to blisko 26.000. Projekty CH2M HILL koncentrują się wokół obiektów przemysłowych, infrastruktury transportu, inżynierii środowiska, inżynierii wodno-ściekowej, szeroko pojętej energetyki dla klientów sektora publicznego i prywatnego.

Widzę ogromny potencjał rozwoju firmy w Polsce, nie tylko w sektorze transportu, inżynierii środowiska czy sektorze przemysłowym, ale także kilku innych. Firma prowadzi również działalność w zakresie realizacji usług wspólnych dla innych biur międzynarodowych zarówno w zakresie księgowości, zakupów jak i prac projektowych. Polska stanowi strategiczny rynek dla CH2M HILL i wierzę, że tempo rozwoju w najbliższych latach utrzyma się co najmniej na obecnym poziomie a firma coraz mocniej zaznaczy swoją obecność na rynku lokalnym – dodaje Bensz.

W Europie zatrudnionych jest ponad 3 500 pracowników zaś w Polsce ponad 320 w biurach w Krakowie, Warszawie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu. CH2M HILL obecne jest na rynku polskim od wczesnych lat 90-tych. CH2M HILL jest (poprzez spółkę zależną Halcrow) jednym z założycieli i aktywnych działaczy Związku Pracodawców Branży Usług Inżynierskich (ZPBUI).

Informacje dodatkowe:

Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (American Chamber of Commerce in Poland – AmCham) jest obecna w Polsce od 1990 roku. Celem działania Izby jest aktywne promowanie amerykańskich inwestycji w Polsce oraz działanie na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego. Wśród członków AmCham jest obecnie ponad 320 firm z kapitałem amerykańskim, których łączne nakłady inwestycyjne przekroczyły 20 miliardów dolarów i które stworzyły ponad 180 000 miejsc pracy.  Więcej informacji na: www.amcham.pl

Dodaj komentarz