Jakie korzyści daje mobilne RTG?

RTG mobilne, które – dzięki swojej wszechstronności – znajduje zastosowanie na terenie całej kliniki, zarówno na szpitalnych oddziałach ratunkowych, salach operacyjnych, jak i na innych oddziałach? Tak, to możliwe! Przenośny RTG działa w placówkach i sprawdza się bardzo dobrze!

Powszechność badań rentgenowskich jest niepodważalna. Badania RTG pozwalają na uzyskanie obrazu wielu organów i tkanek, m.in. obrazu czaszki, kręgosłupa, klatki piersiowej, żeber i przewodu pokarmowego. Promienie rentgenowskie szeroko wykorzystywane są w obrazowaniu pourazowym w kościach – takich jak złamania czy zwichnięcia, oraz w chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych.

Jakie zalety ma przenośny aparat RTG?

Przenośne aparaty RTG są zazwyczaj niewielkie, lekkie, przeznaczone do wykonywania wszystkich rodzajów badań. Dzięki swoim niedużym rozmiarom możliwa jest ich instalacja w niewielkich pomieszczeniach. Ponadto, dzięki zastosowaniu detektora cyfrowego możliwe jest szybkie wykonywanie badań o wysokiej jakości. Szerokie zastosowanie urządzenia umożliwia z kolei szybki zwrot inwestycji.

Mobilne aparaty RTG są też łatwe w obsłudze. W wielu przypadkach posiadają czytelne symbole na przyciskach ułatwiające pracę i pozwalające na ustawienie parametrów ekspozycji.

Elastyczność cyfrowej radiografii zwiększają nowoczesne, przenośne detektory. Detektory marki Philips mogą być stosowane nie tylko w pracowniach radiografii cyfrowej Philips i z mobilnymi systemami Philipsa, ale także w pracowniach z systemem DRF. Możliwość wykorzystywania detektorów – takich jak np. SkyPlate – w różnych systemach pozwala bowiem zmniejszyć liczbę urządzeń w pracowni.

Detektor SkyPlate cechuje szeroki zakres zastosowań. To niewielkie urządzenie także nadaje się do użytku w zróżnicowanych pracowniach radiografii cyfrowej – m.in. w systemach mobilnych. Detektor SkyPlate może być używany do różnorodnych ekspozycji i przy wykonywaniu wielu różnych badań. Co więcej, jego wielkość pozwala na umieszczenie go w szufladzie stołu lub statywie płucnym.

Dzięki nowej technologii możliwe jest także automatyczne pozycjonowanie detektora i lampy w pobliżu pacjenta. Fakt, że nie jest konieczna zmiana pozycji pacjenta między różnymi projekcjami jest cenny zwłaszcza dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Dzięki funkcji automatycznego śledzenia lampy i automatycznemu wyrównaniu położenia lampy względem detektora możliwe jest dostosowanie aparatu do pacjenta, a nie pacjenta do aparatu.

Jeśli chodzi o przenośny aparat RTG cena jest relatywnie niska w stosunku do innych urządzeń medycznych. By dowiedzieć się więcej wejdź na stronę producenta Philips Healthcare.

Święto architektury i designu w Katowicach. Wystawy, atrakcje, prezentacje i warsztaty dla wszystkich, którzy kochają dobry design i architekturę. Za nami Dni Biznesowe, a dziś i jutro zapraszamy na Dni Otwarte.

Największe wydarzenie poświęcone trendom w architekturze, wzornictwie i nieruchomościach.

Udział w wydarzeniu wzięło 9 tys. gości – architektów, projektantów, przedstawicieli biznesu i władz samorządowych oraz pasjonatów designu. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w debatach 4 Design Days. Zapraszamy na kolejne wydarzenie tego typu już za rok.

Filmik: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4715448968492640&id=100000827517970

#4DesignDays @Laufen.Polska #kartelbylaufen

Dodaj komentarz