Fakturowanie jeszcze prostsze

Wystawianie faktur to nieodłączny element prowadzenia działalności gospodarczej. Warto ułatwić sobie związane z tym czynności, korzystając ze specjalistycznych programów.

Nowoczesny program do wystawiania faktur znacznie przyspiesza generowanie dokumentów, a dzięki wyjątkowo przyjaznemu interfejsowi jest prosty do opanowania. Aplikację firmy MEGA-TECH można wypróbować, korzystając z w pełni funkcjonalnej opcji demo. Jak działa taki program?

Jak wystawić fakturę w programie?

Zarówno program do fakturowania z magazynem jak i bez jest skonstruowany w taki sposób, aby maksymalnie uprościć proces fakturowania. Pierwszym krokiem do wystawienia nowej faktury jest kliknięcie przycisku „Nowa Faktura VAT”. Po otworzeniu formularza należy wpisać do niego dane klienta lub dodać klienta za pomocą odpowiedniego przycisku. Drugi sposób pozwoli na wpisanie dodatkowych informacji związanych z danym klientem. Można też wybrać klienta z utworzonej kartoteki klientów, wyszukując go po nazwie, adresie lub NIP-ie.

W razie potrzeby można zmienić walutę, na jaką wystawiona będzie faktura – taką możliwość daje zarówno program Faktura Small Business jak i FSB Handel. Kolejny etap to określenie poszczególnych parametrów, np. sposobu płatności. Następnie należy wybrać towar z listy – istnieje możliwość dodania większej ilości pozycji. W przypadku, gdy towar nie jest wpisany do kartoteki, można go dodać za pomocą przycisku „Dodaj pozycję”. Dla każdego produktu można zmienić cenę lub ilość. Ostatni etap to zapisanie i wydrukowanie faktury, jeśli jest potrzebna wersja papierowa.

Jednolity plik kontrolny – jak to działa?

Jednolity plik kontrolny jest elektronicznym zbiorem dokumentów i ksiąg, które prowadzone są przez program do fakturowania. W programach firmy Mega-Tech wprowadzono możliwość generowania JPK_FA, a w wersji HANDEL dodatkowo JPK_VAT i JPK_MAG. Dzięki temu nie jest potrzebny żaden dodatkowy program do jpk vat.

Wygenerowanie pliku jpk vat jest bardzo proste. Najpierw należy kliknąć w ikonę JPK na głównym oknie programu. Następnie trzeba kliknąć przycisk „Generuj”, nadać nazwę pliku i wybrać jego typ, urząd skarbowy, pod który podlega firma oraz okres, za który ma być wygenerowane zestawienie. Zapisany plik można wysłać do urzędu skarbowego i JPK załatwimy szybko i bezboleśnie.

Dodaj komentarz