Zdrowe zęby – zdrowe dzieci

Ferie i zimowe wyjazdy to czas beztroskiego odpoczynku od szkoły. Wyprawiając dzieci na zimowy wypoczynek rodzice nie powinni jednak zapominać o zadbaniu także w tym czasie o odpowiednią higienę zębów u swoich pociech. Marka Jordan przygotowała szczoteczki do zębów dla dzieci w wieku 6-9 lat, które dzięki dołączonej osłonce na włosie, doskonale sprawdzą się w podróży. Starsze dzieci mogą wybierać spośród designerskich wzorów szczoteczek Individual.

 

 Więcej zdjęć

Szczoteczka dla dzieci 6-9 lat

Specjalnie dopasowane włosie pozwala na dokładne czyszczenie jednocześnie występujących zębów mlecznych i stałych, a wyprofilowanie ułatwia precyzyjne nałożenie pasty do zębów. Dołączona do szczoteczki ochronna osłonka, chroni włosie przed zanieczyszczeniami i pozwala na zabranie szczoteczki na wyjazd.

Cena: 8,99 PLN

Szczoteczka Individual

Produkt odpowiedni dla nastolatków/młodzieży i dorosłych, o dwóch szerokościach rączki i wielkościach główki do wyboru, co pozwala na dopasowanie do sposobu czyszczenia zębów/szczotkowania. Kolekcja Individual na rok 2015 została zaprojektowana przez grupę skandynawskich designerów Scandinavian Surface. Dwanaście wzorów łączy motywy surowej, północnej przyrody z kolorową geometrią, pozwalając na wybór ulubionej szczoteczki, dopasowanej do osobowości i stylu bycia.

Cena: 10,49 PLN

***

Stomatolog współpracujący z Fundacją Wiewiórki Julii, ekspert marki Jordan, lek. dent. Paulina Wojas:

Każdy rodzic musi zdać sobie sprawę z powagi problemu jakim jest próchnica zębów i z konsekwencji z nią związanych – bez zdrowej jamy ustnej jego pociecha nigdy nie będzie zdrowym dzieckiem, w myśl zasady zdrowe zęby – zdrowy człowiek. Od dawna w literaturze naukowej istnieją dowody na związek chorób jamy ustnej z wieloma chorobami ogólnym, m. in. chorobami seca, stawów, oczu czy nerek. Podstawowym problemem jest profilaktyka, a właściwie jej brak. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice od najmłodszych lat uczyli dzieci odpowiedniej higieny zębów, tak aby stała się dobrym, codziennym nawykiem.

Dodaj komentarz