USA Stanford University czeka

 W zeszłym roku pierwsza grupa  czterdziestu młodych pracowników naukowych, studentów i innowatorów odbyła 2 miesięczny staż na Stanford University w USA. Program TOP 500 Innovators został uruchominy i jest sponsorowany  przez MNiSW  Nabór kończy się 10 lutego 2012 – więc jest to rzeczywiście last minute dla zainteresowanych. Czy warto? Co zyskam ? Czy to trudne?
Aplikacja jest bardzo prosta i tak naprawdę wymagana jest w tej chwili jedynie decyzja i wypełnienie ankiety aplikacyjnej a potem  determinacja w realizacji zamierzenia. Serdecznie zapraszamy.
https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=7a08c1145fed4bedafc74d5931d60cd8 http://www.nauka.gov.pl/ministerstwo/inicjatywy/top-500-innovators/

Program TOP 500 Innovators daje unikalną szansę kontaktu z najlepszymi amerykańskimi uczelniami i jest nastawiony na stymulowanie procesów innowacyjnych a co najważniejsze zainicjowanie prac na rzecz lepszej współpracy uczelnie-przemysł w Polsce.  -Pobyt na Uniwersytecie Stanforda w ramach programu Top 500 Innovators z pewnością umożliwił, mi nie tylko poznanie narzędzi i instrumentów wspierających łączenie nauki z biznesem, ale przede wszystkim pozwolił mi na pełniejsze rozumienie całego ekosystemu transferu wiedzy i technologii w Dolinie Krzemowej. Oprócz sporej dawki wiedzy i możliwości spotkań z ludźmi kreującymi współpracę z przemysłem, pobyt w USA pełen był wrażeń i ciekawych inspiracji do podjęcia konkretnych działań i implementacji pewnych rozwiązań w środowisku polskim-wspomina Przemysław Hałub z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, uczestnik zeszłorocznej tury.
 

Zapraszamy do zapoznania się z blogiem jaki współtworzyli uczestnicy ostatniej tury na Stanford University oraz przygotowanym przez nich filmem. http://zaghnastanford.blogspot.com/ http://www.youtube.com/watch?v=D6u6xGP0jvs  

US-Polish Trade Council oraz Polsko Amerykańska Rada Współpracy są zainteresowane szerzeniem informacji o programie MNiSW. Uważamy że daje on uczestnikom praktyczne doświadczenia ze świata gdzie przemysł ściśle współpracuje z nauką z korzyścią dla obu stron. To doświadczenie może być w znakomity sposób wykorzystane w Polsce.  Możliwość podejrzenia od kuchni „jak to się robi w Ameryce” jest bez wątpienia warta poświęcenia dwóch miesięcy. Deklaruje także współpracę z uczestnikami TOP 500 Innovators zarówno w USA poprzez nasze biura USPTC jak i po powrocie do kraju. Liczymy ze uczestnicy stażu będą aktywnie przyczyniali się do poszerzania zakresu współpracy Polska – USA.

 Źródło: USPCC

Dodaj komentarz