Uderz w tłuszcz holistycznie

 brajlogoBielski „Babski Raj” jest wyjątkowo malowniczo położony wśród ogrodów i pełnej sił witalnych zieleni. Przypomina do złudzenia ten stworzony dla Adama i Ewy, w którym wszystkiego było pod dostatkiem. W szerokiej i wyjątkowej ofercie  „Babskiego Raju” każdy znajdzie coś dla siebie. Ja wybrałam się tam by w ramach autorskiego programu rzeźbienia ciała Gelex® -RF Diathermy Lavatron® wymodelować sylwetkę.

Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad medyczny i kosmetologiczny*. Nie widząc dla siebie żadnych przeciwwskazań podpisałam zgodę na zabieg.

Gelex®-zabieg

braj7Moje ciało zostało dokładnie wymierzone i zdiagnozowane. Cellulit określono jako wodny. Byłam pytana o oczekiwania dotyczące efektów. Wskazałam na likwidację fałdy tłuszczu w okolicach brzucha i cellulitu na udach. Kosmetolożka wybrała obszary, na których będzie pracowała. Następnie zostałam poproszona o zdjęcie biżuterii i położenie się na łóżku. Zabieg był wykonywany głowicą ultradźwiekową ze światłem LED na żelu do USG. Można też przeprowadzić go na żelu antycellulitowym. Głowica pracuje wiązką ultradźwięków na głębokość do 5 cm poszukując komórek tłuszczowych. Gdy je znajdzie uderza weń wiązką ultradźwięków. Pod jej wpływem komórki pęcznieją, rozrywają się błony komórkowe i pękają. Ten martwy materiał komórkowy trzeba jak najszybciej wydalić z organizmu.

-Będziemy pracować na programie podstawowym, który służy do niwelacji komórek tłuszczowych na zasadzie delikatnej dekompresji. Głowica lekko rozgrzewa skórę- tłumaczyła przeprowadzająca zabieg kosmetolożka Monika Wójcik.

Na początku wykorzystywano najniższą częstotliwość ultradźwięków, potem była ona stopniowo zwiększana. Dochodzące dźwięki przypominające cykady przywoływały u mnie wspomnienia letnich wakacji w Grecji. Podobno trudniej je znoszą osoby ze słuchem absolutnym. -Jest to tak przyjemny zabieg, że panie często zasypiają. Daje świetne efekty. Przykładowo osoba z II stadium cellulitu zauważy pierwsze efekty już po pięciu zabiegach-opowiadała dalej kosmetolożka z „Babskiego Raju”.

Po kilkunastu minutach nastąpiła zmiana głowicy. Kolejną wykonano drenaż limfatyczny. Stymulując układ limfatyczny przyspiesza się wydalanie nagromadzonego materiału toksycznego. Ta głowica pracowała bardzo cichutko.

Zabiegi wykonuje się w seriach od 5 wzwyż. Każdy może trwać maksymalnie 30 min. Po zabiegu pojawia się lekki obrzęk, bo martwe komórki tłuszczowe wiążą się z wodą. Można temu zapobiec natychmiast detoksyfikując organizm. Podobnie jak wszystkie klientki „Babskiego Raju” zaraz po jego zakończeniu zostałam zaproszona na 20-minutową elektrostymulację, a potem do części klubowej na wodę mineralną z cytryną oraz czerwoną herbatkę Adam’s Fitness Food.

Elektrostymulacja

Dwudziestominutowa elektrostymulacja daje efekty porównywalne z czterogodzinnym treningiem fitness. Wiele Pań poddaje się temu zabiegowi by wzmocnić mięśnie brzucha czy nóg. Zaleca się go na przykład osobom mającym problemy z kręgosłupem czy podczas rehabilitacji pourazowej. Aplikatory nakładane są na odpowiednie miejsca na ciele są smarowane żelem do USG. Prądy przechodzące przez ciało, w tym mięśnie, pobudzają je do skurczów i rozkurczów. Jak na fitnessie. Po włączeniu urządzenia indywidualnie do każdej partii ciała dobiera się natężenie przepływajacego prądu. Klient ma zadanie wskazanie kiedy poczuje jego przepływ, a potem stwierdzenie jakie maksymalne jego natężenie wytrzyma. Przejście prądu przez unerwienie robi na początku wrażenie przekraczania własnej strefy komfortu. Po kilku chwilach człowiek jednak przyzwyczaja się. Można podnosić potencjały.

Synergia w uderzeniu w tłuszcz

Wszystkie te procedury mają za zadanie rozbicie i wyprowadzenie martwych adypocytów do limfy oraz  wspomożenie wątroby w zmetabolizowaniu martwych komórek tłuszczowych. Pierwszy zabieg trwał 30 minut, kolejny-elektostymulacja 20 minut. Nie wolno wykonywać tego samego dnia zabiegów ultradźwiękami i urządzeniem do radiofrekwencji. Zalecane są 2-3 dniowe przerwy.

-Przy dużych obszarach cellulitu i dużym ubytku tkanki tłuszczowej do procedur włączamy także pracujące na falach radiowych Lavatron® RF Diatermy oraz masaże by zapobiec nawisom skóry-wyjaśniała konsultantka. Gdy tkanka łączna i włókna kolagenowe są słabe pojawiają się problemy z elastycznością skóry. -Oba urządzenia, Gelex® i Lavatron® RF Diathermy, pracując w duecie dają wspaniałe efekty. Najpierw likwidują tkankę tłuszczową, a potem wzmacniają włókna kolagenowe-dodała. Po optymalnej serii pięciu zabiegów obwody brzucha, ud czy rąk są mniejsze o 3-5 cm.

Radio Frequency

Głowica wytwarzająca fale radiowe ogrzewa tkankę łączną i włókna kolagenowe. Nie jest to ciepło powierzchowne. Specjalny preparat stanowi barierę pomiędzy głowicą a ciałem. Naskórek nie jest podgrzewany. Pod wpływem odpowiednio wysokiej temperatury włókna kolagenowe ulegają skróceniu, a tym samym stają się bardziej zwartym rusztowaniem dla skóry. Uszkodzenie jest sygnałem dla mózgu by wytworzyć nowe włókna kolagenowe. Proces samoregenerującej neokolagenozy trwa kilka miesięcy. Zabieg daje więc coraz widoczniejsze efekty wraz z upływem czasu. Efekty są imponujące jeśli chodzi na przykład o ujędrnienie skóry i poprawę owalu twarzy. Nie można jednak w tym okresie zapominać o roli właściwego odżywiania. Warto sięgnąć na przykład koncept żywieniowy obfitujący w 18 aminokwasów tworzących białko.

Teraz wiem dlaczego klientki „Babskiego Raju” osiągają w zaskakująco szybkim tempie wspaniałe rezultaty!

 Maya M. Kowalczyk

* Pierwsze pytania dotyczyły danych osobowych, daty urodzenia, adresu, numeru telefonu, e-maila, wykonywanego zawodu. Kolejne dotyczyły stanu zdrowia, sposobu odżywiania, trybu życia, przebytych chorób i problemów zdrowotnych. Zgłosiłam alergie na pyłki traw. Potem pytano mnie szczegółowo o to czy mam zapalenia żył, zakrzepicy czy jestem w ciąży i karmię, czy cierpię na epilepsję, nadciśnienie tętnicze, hemofilię, nowotwór, problemy z sercem, tętniaki, cukrzycę, astmę, mięśniaki, choroby wątroby, nerek, skóry, przerwanie jej ciągłości, miażdżycę, żylaki na obszarze zabiegu,  stan zapalny, podwyższoną temperaturę, czy jestem w trakcie menstruacji oraz czy mam złote nici i czy noszę aparatu słuchowego. Przeciwwskazaniem są także implanty, endoprotezy oraz wkładki ginekologiczne. W przypadku tych ostatnich zabieg wykonuje się jeżeli lekarz-ginekolog wyda odpowiednie zaświadczenie dopuszczające do jego przeprowadzenia.

braj3Klub Zdrowia i Urody „Babski Raj”

ul. Elizy Orzeszkowej 66
43-300 Bielsko-Biała

Poniedziałek-Piątek: 10:00 – 20:00
Sobota: 09:00 – 15:00
Niedziela: nieczynne

Email: info@babski-raj.com

Tel. kom. 727 582 345

Nordic-Walking: telefon 602 356 849, e-mail: nordic-walking@babski-raj.com

Terapie naturalne-telefony: 606 928 840, 698 508 713

 

 

Dodaj komentarz