Podróż wehikułem czasu

 Fotolia_10174368_Subscription_XL_1Poszukiwania eliksiru młodości towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Postęp naukowy sprawił, że dziś znamy już wiele sposobów na spowolnienie, wstrzymanie, a nawet cofnięcie ruchu wskazówek naszych zegarów biologicznych.  Walka z „pomarańczową skórką” stanowi obok zmarszczek podstawową linię frontu zmagań nas, kobiet z upływającym czasem. Kolorowe czasopisma na co dzień prześcigają się w reklamowaniu cudownych mazideł i suplementów, które jakoby świetnie radzą sobie z cellulitem. Nawilżanie skóry kremami oraz suplementy witaminowe i ziołowe mogą mieć pozytywny wpływ na organizm, ale czy mogą skutecznie redukować lub wręcz usuwać cellulit? Jeśli poszukują Państwo odpowiedzi na to i inne pytania zapraszamy do lektury rozmowy z Izabelą Sterno, właścicielką zabrzańskiego „Centrum Cofania Czasu” (Pl. Krakowski 10-budynek basenu, III piętro, Zabrze).

IMG_5309_1Gdy uświadomimy sobie czym spowodowana jest znienawidzona pomarszczona skórka staje się jasne, że korzystanie z  wszelkich reklamowanych w mediach środków wpływa pozytywnie głównie na powiększenie kont ich producentów. Cellulit to nic innego jak nierównomierne nawarstwienie podskórnych komórek tłuszczowych, których występowanie nie tylko jest naturalne, ale wręcz konieczne by nasza skóra nie przypominała skóry staruszki. Często sądzi się, że przyczyną jest zła dieta, brak ruchu itd. Co jest słuszną tezą, jednak niejednokrotnie schorzenie to dotyka również szczupłe kobiety, nawet sportsmenki odżywiające się nader racjonalnie. To sama budowa skóry kobiety, jej fizjologia, hormony mają główny wpływ na zmiany w tłuszczowej tkance podskórnej. Problem stanowi nie tyle ona sama co jej nieregularność.

Skoro rozwiązaniem nie jest usuwanie tejże tkanki to jak poradzić sobie ze zmianami w jej obrębie?

Nie trzeba być biochemikiem by zrozumieć, że jedynie skutecznymi metodami usuwania pomarańczowej skórki są wszelkiego rodzaju masaże rozprowadzające równomiernie tkankę tłuszczową pod skórą. Chodzi o-metaforycznie ujmując-„rozprasowanie” tłuszczowych podskórnych fałdek, podobnie jak to robimy ze zmiętą  tkaniną wyciągniętą z pralki. Ręczny masaż skóry może być częściowo skuteczny, jednak musiałby być wykonywany bardzo regularnie i w długich cyklach czasowych. Problemem takiego rozwiązania jest jednak błąd wynikający z niedokładności, zmian siły i sposobu nacisku palców masażysty na skórę.

Kilkadziesiąt lat temu francuski wynalazca stworzył prototyp  maszyny, której celem jest idealnie równomierne rozprasowanie i rozwałkowanie podskórnych fałdów tłuszczowych. Od tamtego czasu to opatentowane urządzenie było początkowo długo  udoskonalane,  potem w praktyce udoskonalane i aż do dzisiaj co kilka lat powstaje nowa wersja. Jednak podstawowa zasada, która jednocześnie jest istotą procesu usuwania cellulitu i modelowania sylwetki, zwanego ENDERMOLOGIĄ pozostaje niezmienna. Obrazowo opisując wygląda to tak:

Silna pompa podająca podciśnienie do specjalistycznej głowicy stanowi swoisty „odkurzacz”, który zasysa w sposób ciągły lub pulsacyjny jednocześnie spory fałd skórny, a specjalne rolki obracając się rozwałkowują skórę. Rolki obracają się na zewnątrz lub do wewnątrz zgodnie z wolą operatora, również siła i sposób zasysania jest ściśle dobrany w zależności od pożądanego efektu, rodzaju i poziomu elastyczności skóry itd. Warto dodać, że nazwa tego zabiegu czyli ENDERMOLOGIA® jest zastrzeżona przez  jego wynalazcę i jedynie francuska firma LPG® jest jej prawowitym właścicielem.

Czy pojedynczy zabieg jest w stanie usunąć widoczny cellulit?

Nie.

Dlaczego?

Skuteczne, rzeczywiste rozmasowanie nieregularnej podskórnej tkanki tłuszczowej to proces. Cześć tego tłuszczu zostanie usunięta przez układ limfatyczny, część zostanie „rozprasowana”, jednak nie dzieje się to w ciągu mgnienia oka. Pierwsze widoczne efekty pojawiają się po około 6 zabiegach. Średnio 10-15 zabiegów jest potrzebnych by skutek był wyraźny i trwały.

Na całym Śląsku jest zaledwie kilkanaście licencjonowanych gabinetów, a w Zabrzu tylko jeden – Centrum Cofania Czasu.

To niewielki profesjonalny Gabinet znajdujący się na terenie Zabrzańskiego Zakładu Kąpielowego, oferujący nie tylko Endermologię LPG, ale też wiele sprawdzonych zabiegów, których wspólną cechą jest skuteczność.

Ilość entuzjastek tego zabiegu stale rośnie choć jego promocja nie jest zbyt intensywna. Jak Pani sądzi dlaczego?

Odpowiedzią może być chyba jedynie autentyczna, rzeczywista skuteczność  powodująca falę poleceń „ z ust do ust”…

Jakie inne zabiegi, poza endermologią LPG, najskuteczniej „cofają czas”?

Te, na których koncentrujemy się w Centrum Cofania Czasu, czyli zabiegi aparaturowe: fotoodmładzanie laserem IPL, bio-lifting, elektrostymulacja, fale radiowe. One skutecznie odmładzają i upiększają skórę. W ofercie mamy także hydrokolonoterapię, która pomaga oczyścić organizm z toksycznych substancji poprzez głębokie płukanie jelita.

Wszystkich, którzy chcą poznać na własnej skórze spektakularne działanie wehikułu czasu zapraszamy do Centrum Cofania Czasu, które mieści się przy Placu Krakowskim 10 (budynek basenu) w Zabrzu.

Rezerwacja telefoniczna 887 778 568

info@cofanieczasu.pl

www.cofanieczasu.pl

recepcja_1recepcja1_1

gabinet1_2_1IMG_5286_1

 

 

Dodaj komentarz