Piękny uśmiech to czyste zęby!

 Czyszczenie wąskich przestrzeni międzyzębowych z płaską nicią dentystyczną marki Jordan

Myjąc zęby nie powinniśmy zapominać o dokładnym czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych. Przy ciasno ułożonych zębach, gdy jeden niemal przylega do drugiego, często szczoteczka nie jest w stanie usunąć wszystkich zanieczyszczeń. Marka Jordan przygotowała płaską nić do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych Easy Slide Fresh, która pozwala łatwo dotrzeć do wąskich przestrzeni między zębami i kilkoma ruchami usunąć nagromadzone zanieczyszczenia i resztki pokarmu. Jej niestrzępiąca się struktura jest nasączona pastą do zębów i fluorem, co dodatkowo chroni zęby na dłużej i daje uczucie świeżości.

 

Cena: 11,99 PLN

Skuteczne czyszczenie zębów nicią warto wesprzeć odpowiednią techniką, opartą na czterech elementach:

  1. Zawinięcie: Nić długości około 50 cm zawijamy wokół palców środkowych obu dłoni, napinamy i z pomocą kciuka oraz palców wskazujących, wsuwamy delikatnie nić w przestrzenie międzyzębowe zębów przednich.
  2. Prowadzenie nici:  Za pomocą palców wskazujących wprowadzamy nić między powierzchnie styczne zębów dolnych. Nić chwytamy zawsze tak, aby między palcami mieć około 2,5-3 cm nici.
  3. Ślizganie: Ruchem zygzakowatym delikatnie wsuwamy nić w przestrzenie międzyzębowe i otaczamy każdą stronę zęba, uważając aby jej nie przerwać.
  4. Przesuwanie: Przesuwamy nić w górę i w dół po powierzchni zęba i pod linią dziąseł.
    Tak samo czyścimy wszystkie przestrzenie, stosując za każdym razem czysty odcinek nici.

Powierzchnia zębów ma pięć płaszczyzn – szczoteczki czyszczą tylko trzy z nich. Czyszczenie przestrzeni między zębami jest absolutnie niezbędne, ponieważ zapobiega rozwijaniu się tam bakterii, które są główną przyczyną próchnicy i chorób dziąseł. Jordan oferuje szeroką gamę nici dentystycznych, szczoteczek międzyzębowych oraz stomatologicznych wykałaczek dostosowanych do potrzeb, wymagań i upodobań każdego użytkownika. Jako największy europejski producent nici dentystycznych i największy na świecie producent wykałaczek stomatologicznych, Jordan nieustannie wyznacza nowe standardy w zakresie innowacyjnych produktów do pielęgnacji przestrzeni międzyzębowych.

Dodaj komentarz