No+vello w centrum Tych

nomast2Bezbolesne fotoodmładzanie, relaksująca fotodepilacja z trwałym efektem, bezbolesne zabiegi, promocje, konkursy, profesjonalny personel, estetyka, piękno … to no+vello.

Zapraszamy do salonu no+vello w centrum Tych! (Kopernika 28 – pasaż handlowy) Tel.: 662 730 030

Godziny otwarcia:  Poniedziałek-piątek 11-20   Sobota 10-16

 

nomast1

Fotodepilacja polega na tak zwanej selektywnej fototermolizie, podczas której następuje konwersja energii światła kierowanego na skórę w energię cieplną i niszczenie wybranych komórek odpowiedzialnych za wzrost włosów. Melanina pochłania energię cieplną i kieruje ją do mieszka włosowego, gdzie przekształcona w ciepło niszczy komórki rozrodcze włosa. Pozbawiony tych komórek włos obumiera i wypada.

Ilośc zabiegów zalezy od fototypu skóry klienta, właściwości owłosienia, partii ciała poddanej depilacji, płci i wieku klienta, a także jego profilu hormonalnego.

Podstawowym czynnikiem powodzenia fotodepilacji jest wykonanie jej podczas jednej z trzech faz wzrostu włosa. Jest to faza anagenu, kiedy włos rośnie osadzony w mieszku włosowym. To pozwala doprowadzić energię cieplną aż do korzenia i zniszczyć odżywiające go komórki. Podczas dwóch nastepnych faz: katagenu i telogenu fotodepilacja nie przynosi dobrego efektu, ponieważ włos jest już oddzielony od swego korzenia i poddanie go zabiegowi nie wpływa na komórki.

Owłosienie na ciele może być zróżnicowane, bez względu na część ciała może mieć jasną lub ciemną barwę, rosnąć płytko lub głęboko i być poddawane różnym działaniu gruczołów łojowych i potowych. To wpływa na łatwość usuwania owłosienia w różnych częściach ciała.  Po upływie 1-3 tygodni od sesji fotodepilacji część owłosienia stopniowo wypada. Wiele włosów już nie odrasta ponieważ mieszki włosowe ulegają zniszczeniu.

Pierwszym krokiem jest wywiad z klientem i wypełnienie przez niego kwestionariusza. Należy ustalić czy zabieg jest odpowiedni dla danej osoby, określnić miejsca mające być poddane depilacji, fototyp i odcień skóry, grubość i głębokość owłosienia. Klient otrzymuje zalecenia i porady, wypełnia i podpisuje kwestionariusz oraz poświadcza, że został w pełni poinformowany o specyfice zabiegu*. Następnie określamy tolerancję skóry przeprowadzając próbę w jednym z miejsc depilacji. Ostatnim krokiem jest wykonanie zabiegu.

*Przeciwwskazania: ciąża i okres karmienia, zażywanie leków fotouczulających,  schorzenia skorne, nowotwór skóry, osłabiony system odpornościowy, zaburzenie krzepnięcia krwi, uczulenie na słońce, tatuaże, makijaż permanentny.

 

Salon wykonuje zabiegi:

  • fotodepilacja,

  • fotoodmładzanie,

  • redukcja trądziku,

  • usuwanie przebarwień,

  • kosmetyczne wybielanie zębów.

  • Honorowane są bony SODEXO.

Dodaj komentarz