Leć do Starego Hangaru!

46_Kopiowanie_1 -Kobiety coraz częściej są klientkami siłowni. Niektóre panie chcą wzmocnić mięśnie, inne poprawić kondycję, jednak najwięcej kobiet chce wyrzeźbić swoją sylwetkę. Kobieta ćwicząca z hantelkami lub na maszynach to coraz częstszy widok w klubach fitness-opowiada Agnieszka Piwowar, trenerka w Klubie Fitness & Wellness Stary Hangar. Z drugiej zaś strony zajęcia fitness przestały być li tylko męską domeną. W Starym Hangarze panowie chętnie ćwiczą na zajęciach typu Fit Man, Brzuch, Cycling, Boks, Sztangi czy Spalanie tłuszczu.

 Strefa treningowa

Podczas ćwiczeń na siłowniach możemy przeprowadzić trzy główne rodzaje treningów:

1. trening ukierunkowany na przyrost masy mięśniowej

2. trening siłowy (przyrost siły)

3. trening kształtujący sylwetkę(rzeźba).

-Dla kobiet najbardziej wskazanym jest trening, który modeluje sylwetkę, poprawia jędrność skóry, redukuje tkankę tłuszczową i poprawia kształt niektórych partii mięśniowych. Niektóre kobiety boją się ćwiczeń z hantlami, ciężarkami itp. bez obaw, takie ćwiczenia wyrzeźbią wasze mięśnie a nie doprowadzą do nadmiernego przyrostu mięśni. O ułożenie treningu odpowiedniego dla Ciebie poproś trenera lub instruktora. Dostosuje ćwiczenia specjalnie do Twoich potrzeb i możliwości. Twój trening powinien zawierać ćwiczenia na różne partie ciała, w tym ramiona, brzuch, uda, pośladki-wyjaśnia szczegółowo trenerka. Trening całościowy okazuje się więc być kluczem do sukcesu.

55_1Wzmocnienie różnych partii ciała można osiągnąć dzięki treningowi obwodowemu MILON. Taki trening pomaga wzmocnić mięśnie, zredukować tkankę tłuszczową oraz poprawić kondycję. -Trening obwodowy cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. Każde ćwiczenie wykonuje się przez około 1 minutę, a następnie w ciągu 30 s przerwy należy przejść na kolejną maszynę. Jedynym wyjątkiem są maszyny aerobowe, na których ćwiczymy 4 min. Cały trening aerobowy w Starym Hangarze trwa około 17min-opowiada dalej. Wiem z doświadczenia, że jest bardzo efektywny. Mnie wystarcza 1 obwód. Potem ewentualnie wybieram się na stretching. Dzięki innowacyjnym maszynom MILON w jakie wyposażony jest Stary Hangar jest on bardzo przyjazny nie tylko dla panów będących stałymi bywalcami siłowni, ale także nowicjuszy i kobiet. Każdy kto chce rozpocząć ćwiczenia dostaje specjalną kartę chipową. Pierwszy obwód wykonuje się pod okiem trenera, który najpierw ustawia sprzęt do indywidualnych potrzeb ćwiczącego i programuje kartę. Każda karta posiada zapisane indywidualne ergonomiczne ustawienia, jak również obciążenia treningowe rejestrując postępy w treningu. Urządzenia mają funkcję MEMORY, dzięki której po włożeniu do nich karty automatycznie ustawiają się zgodnie z zapisanymi na niej indywidualnymi parametrami. Milon działa bez żadnych szmerów i niezawodnie. Trzeba tylko zerkać od czasu do czasu na rurę z wodą po środku obwodu pełniącą rolę zegara wodnego. Gdy widać w niej bąbelki oznacza to, że trzeba ćwiczyć. Gdy bąbelki znikają nadchodzi pora na ćwiczenia na kolejnym urządzeniu.

-Ten trening jest najefektywniejszy dzięki zmiennej fazie ekscentrycznej. Dodatkowe obciążenie w ekscentrycznej fazie ruchu powoduje wzrost efektywności około 30%. Sterowanie sprzętu kartą chipową umożliwiająca kompletną dokumentację odnoszonych sukcesów-poleca A. Piwowar.

SH1Wymierne rezultaty

Prócz odczytywania wyników z karty chipowej klubowicze mogą poznać wymierne rezultaty ćwiczeń badając się na urządzeniu Omron KardiaScan. Dokonuje się na nim pomiarów ilości tkanki tłuszczowej (%), mięśniowej (%), trzewiowej tkanki tłuszczowej (do 30 poziomów), metabolizmu spoczynkowego (w kcal) oraz BMI, których zawartość jest związana z chorobami wynikającymi ze stylu życia. Jako aktywna uczestniczka projektu Zostań figurą poddałam się takim pomiarom podczas mojej pierwszej wizyty w Starym Hangarze i po 30 dniach ćwiczeń. Nie zrzuciłam dużo kilogramów, ale moje BMI spadło o 0, 1. Ilość tłuszczu trzewnego nie zmieniła mi się. Spadła nieco ilość tkanki tłuszczowej-o 0, 5%. Wszystkie wyniki mam w normie, a zawartość tkanki mięśniowej nawet w jej górnej granicy. Warto więc ćwiczyć! (i nie zapominać o piciu wody mineralnej). Ważna jest też odpowiednia dieta. Omron KardiaScan zalecił mi przyjmowanie 1178 kcal dziennie.

Na sali do ćwiczeń siłowo-wytrzymałościowych jest około 40 urządzeń, w tym strefa cardio, a także kort do gry w badmintona, 4 korty do squasha i sala z rowerkami stacjonarnymi tak zwane studio indoor cycling. Podczas ćwiczeń można oglądać telewizję.

Fitness

28_Kopiowanie_1Klub ma 3 sale do ćwiczeń fitness. Po siłowni warto wybrać się na stretching. Relaksem i odprężeniem po męczącym dniu jest nie tylko czas spędzony na leżakach w tężni solnej czy saunie (tam niestety nie powinny chodzić osoby z cerą naczynkową), ale także podczas zajęć o niskiej intensywności, szczególnie tych nastawionych holistycznie takich jak Yoga czy Pilates. Szczególnie polecam wieczorne zajęcia pilatesu przy zgaszonym świetle i świecach, podczas których rozmawia się tylko ściszonym głosem.

Ten kto chce zrzucić nieco tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę winien wybrać się na ćwiczenia o średniej intensywności typu: Step, Spalanie+pośladki, Areo box, Areobic, Cycling, Brzuch czy Rzeźba. Doskonale sprawdza się także bieżnia. Stary Hangar, jako jeden z niewielu klubów, zadbał w tej kwestii także o mężczyn. Z myślą o nich prowadzone są tu zajęcia takie jak m.in.: Fit Man, Sztangi, Boks, a nawet jedne z Brzuchów. Zamiast bosu czy fit ball instruktor wykorzystuje podczas nich do ćwiczeń sztangi.

IMG_5083ab1000ab_1Wygodny sposób na zdrowie

Klub czynny jest przez 7 dni w tygodniu niemalże od świtu do nocy. Można tu wpaść dosłownie o każdej porze. Jest w nim nie tylko kawiarnia, antresola widokowa, strefa wellness, ale także pokój zabaw dla dzieci. Rodzice chcący korzystać z klubu nie muszą martwić się o swoje pociechy. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:30-21:00 czynny jest pokój zabaw dla maluchów w wieku przedszkolnym.

To doskonałe miejsce do spędzenia wolnego czasu. Wykorzystania go w bardzo prozdrowotny i jak najlepszy sposób.

Polecam! Stary Hangar znów tętni życiem!

 Maya M. Kowalczyk

 

Dodaj komentarz