Którego operatora płatności internetowych wybrać?

Coraz więcej osób korzysta z zakupów przez internet. Tego typu zakupy są wygodne, nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy kilka kliknięć i klient ma dokładnie to, czego chciał. Powstają coraz to nowe sklepy internetowe oferujące bogaty asortyment w różnych dziedzinach. Sklepy prowadzące działalność przez internet mają do dyspozycji kilka systemów płatności internetowych. Jednakże na rynku króluje Dotpay oraz PayU. Które rozwiązanie jest lepsze?

Podobieństwa w ofercie

Na wstępie należy wspomnieć, że oba systemy oferują podobne warunki współpracy oraz prowizje. Ustalane są indywidualnie pod każdego klienta przez wykwalifikowanych doradców. Obie opcje pozwalają na wypłatę środków bez pobierania prowizji, nie ma też ustalonej kwoty minimalnej. Najważniejszy jest jednak fakt, że oba systemy pozwalają na szybką płatność internetową. To najważniejsza zaleta z punktu widzenia klientów sklepu internetowego.

Zarówno PayU jak i Dotpay obsługują raty, te z kolei są realizowane przez Alior Bank i umożliwiają płatność kartą oraz PayPal. Jeżeli chodzi o podobieństwa w ofercie, oba systemy obsługują najpopularniejsze banki.

Argumenty za wybraniem Dotpay

Podobieństw pomiędzy Dotpay i PayU jest całkiem sporo, jednakże pewne aspekty przemawiają za skorzystaniem z tego pierwszego systemu. Najważniejsze zalety Dotpay i zarazem różnice w ofercie to:

  • Większa ilość obsługiwanych banków. 22 placówki z automatycznymi przelewami i 38 opcji e-transferów. W PayU te liczby wynoszą odpowiednio 18 i 30.
  • Dotpay umożliwia wykonywanie płatności za pomocą telefonów komórkowych. Obsługuje kilka systemów takich rozliczeń.
  • Większa liczba wtyczek pozwalających na prostą integrację z najpopularniejszymi silnikami sklepów internetowych.
  • Bardzo duża ilość integracji. Umożliwiają szybkie płatności lub też opcje ratalne. Do dyspozycji jest sporo ponad 30 modułów wgrywanych do istniejącego systemu CMS sklepu internetowego.

Odpowiedź na pytanie

Może się wydawać, że przytoczone powyżej argumenty za skorzystaniem z systemu Dotpay nie robią dużej różnicy. Przecież oprócz nich obie oferty są praktycznie takie same. Przewaga Dotpay nad PayU opiera się właśnie na tych dodatkowych opcjach. Może się przecież zdarzyć, że będą one niezbędne dla właściciela sklepu. Zatem warto mieć możliwość skorzystania z nich. Bardziej rozbudowana oferta to większa funkcjonalność konkretnej witryny internetowej.

Którego operatora płatności internetowych wybrać, Dotpay czy PayU? W świetle wszystkich argumentów wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w Dotpay.

Po więcej informacji zapraszamy na: www.dotpay.pl

Dodaj komentarz