Etykieta samoprzylepna personalizowana cyfrowo jako element usprawniający pracę dzisiejszej logistyki.

Logistyka magazynowa w dzisiejszych czasach to skomplikowana maszyna, której głównym zadaniem jest realizacja zamówień na czas. Jak w takim środowisku mogą sprawdzić się personalizowane, przedrukowane etykiety?

 

Etykiety samoprzylepne drukowane cyfrowo – na czym polega ta technologia?

Druk etykiet tradycyjnie przeprowadzany jest w technologii fleksograficznej. W przypadku konieczności personalizacji etykiet wykorzystywane są drukarki termotransferowe. Ta metoda personalizacji umożliwia zadruk etykiety w miejscu jej wykorzystania. Niesie ona jednak jeden zdecydowany mankament, a mianowicie jest bardzo czasochłonna i wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu w postaci profesjonalnych drukarek etykiet. Alternatywą dla tej właśnie technologii jest zastosowanie etykiet zadrukowanych przemysłowo w technologii cyfrowej. Technologia cyfrowa wykorzystuje nanoszenie tuszu przy pomocy plujek ink-jet, który jest następnie suszony poprzez promienie UV. Wyprodukowane tą metodą etykiety są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia fizyczne, nie blakną pod wpływem wysokich temperatur, czy światła słonecznego.

Personalizowane etykiety samoprzylepne w logistyce- gdzie stosować?

Zadrukowane według wskazań Klienta etykiety samoprzylepne znajdują szerokie wykorzystanie w logistyce. Na potrzeby tego artykułu przedstawiamy trzy główne grupy zastosowania tego typu produktu:

– etykiety lokalizacyjne (znakowanie regałów, znakowanie magazynów)

– etykiety do oznaczania palet (etykiety paletowe)

– etykiety na zwroty wykorzystywane w magazynach e-commerce (customer return labels)

Etykiety samoprzylepne wykorzystywane jako etykiety lokalizacyjne umożliwiają właściwe oznakowanie systemu regałów w magazynie co wpływa na znaczne przyspieszenie pracy w centrum dystrybucyjnego.

Etykiety samoprzylepne zadrukowane danymi zmiennymi mogą być również wykorzystane do znakowania palet przygotowanych do wysyłki. Taka forma znakowania jest zdecydowanie tańsza i szybsza niż stosowanie etykiet do zadruku drukarkami etykiet.

Etykiety samoprzylepne do oznaczania zwrotów do szeroko stosowane w świecie handlu internetowego rozwiązanie. Etykiety są zadrukowane numeracją inkrementowaną. Kolejne numery są wprowadzane do systemu i łączone z konkretnymi danymi Klienta dokonującego zwrotu.

HIT-Kody Kreskowe- Twoja drukarnia etykiet.

Poznańska drukarnia etykiet HIT-Kody Kreskowe to nie tylko producent etykiet samoprzylepnych, ale również uznany ekspert w dziedzinie projektowania systemów usprawniających przebieg procesów magazynowych.

Dodaj komentarz