must-be-seen-to-be-belived – LG Swift 3D

 3dphone_1’Apple Pie’, ‘Bananna Bread’, ‘Cupcake’, ‘Donut’, ‘Eclair’, ‘Froyo’, ‘Gingerbread’, ‘Honeycomb’, ‘Ice Cream Sandwich’ … . Mój smartfon LG Swift 3D pracuje na systemie operacyjnym Android 2.2 Froyo. Możliwa jest aktualizacja do 2.3 Gingerbread. Jądro systemu stanowi Linux 2.6.32. 

Mój nowy smarfon Swift 3D ładuje akumulatory, a ja tymczasem sięgnęłam po ‘Financial Times’. W sekcji ‘Companies/International’ moją uwagę zwróciło zdjęcie setek twarzy o wschodnich rysach ubranych w jednakowe okulary do 3D patrzących w ekran. ‘Imax zamierza otworzyć 75 kin w Chinach’, brzmi tytuł artykułu. Okazuje się, że inwestycja w otwarte w ChRL 25 kin bardzo szybko się zwróciła i ‘Imax’ planuje do roku 2014 otwarcie kolejnych 75 kin. Chińczycy coraz więcej wydają na rozrywkę. Ponowny wzrost zainteresowania oglądaniem filmów w kinie zarówno w Europie, Stanach, jak i w Azji wywołały filmy w 3D. To pokłosie wielkiego światowego sukcesu ‘Avatara’. Włosi to specjaliści od opery, Austriacy od operetki, Niemcy od dawien dawna dają światu słynnych filozofów, Francuzi wszechstronnych intelektualistów, Korea zaś najnowsze technologie, w tym najmodniejszą ostatnio 3D. Stany Zjednoczone, oczywiście, nie pozostają w tyle. Poprzedni 2010 rok był rokiem smarfonów i mobilnych aplikacji. Kiedy w 2005 r. ‘Google’ zakupił niewielką kalifornijską firmę ‘Android, Inc.’ tworzącą aplikacje dla urządzeń mobilnych spekulowano na temat wejścia ‘Google’ na rynek urządzeń mobilnych. Pracując już dla ‘Google’ byli pracownicy ‘Android, Inc.’ tj. Andy Rubin (współzałożyciel firmy Danger), Rich Miner (współzałożyciel Wildfire), Nick Sears (T-Mobile) i Chris White (jeden z pierwszych inżynierów w WebTV) stworzyli system operacyjny dla urządzeń mobilnych, oparty na Linuksie, z myślą o wytwórcach sprzętu mobilnego i operatorach telefonii komórkowej. Projekt nad którym pracowano nie miał na celu stworzenie konkretnego pojedynczego urządzenia opatrzonego marką ‘Google’, lecz platformy dla urządzeń mobilnych całkowicie opartej o wolne oprogramowanie, m.in. jądro Linuksa. Dwa lata później powstał ‘Open Handset Alliance’, który ma tworzyć otwarte standardy dla telefonii mobilnej. W skład konsorcjum wchodzą : ‘Google’, ‘HTC’, ‘Intel’, ‘Motorola’, ‘Qualcomm’, ‘T-Mobile’, ‘Sprint Nextel’ oraz ‘NVIDIA’. Jednocześnie z ogłoszeniem powstania ‘OHA’ zaprezentowano platformę Android. Pierwsza dostępna publikacja nosiła nazwę ‘Snake’. 12. lutego 2008 podczas ‘Mobile World Congress’ zaprezentowało 3 prototypy działające w oparciu o system Android. Pierwszym dostępnym w sprzedaży urządzeniem z systemem Android był ‘G1’. Przeważająca część urządzeń wyposażonych w ten system to urządzenia z ekranem dotykowym, w tym telefony komórkowe, tablety PC oraz czytniki książek elektronicznych. Planowane jest również wprowadzenie tego systemu dla urządzeń 'set-top box’. Platforma Android jest nieustannie ulepszana. Jej kolejne wersje to : ‘Apple Pie’, ‘Bananna Bread’, ‘Cupcake’, ‘Donut’, ‘Eclair’, ‘Froyo’, ‘Gingerbread’, ‘Honeycomb’, ‘Ice Cream Sandwich’ … . Mój smartfon LG Swift 3D pracuje na systemie operacyjnym Android 2.2 Froyo. Możliwa jest aktualizacja do 2.3 Gingerbread. Jądro systemu stanowi Linux 2.6.32. Zmiany oferowane w ramach Froyo to :

  • wsparcie dla Flash 10.1 Mobile.
  • poprawienie wydajności (nowy silnik V8 i JIT),
  • lepsza współpraca z Bluetooth,
  • nowe biblioteki,
  • możliwość instalacji aplikacji na karcie pamięci,
  • płynniejszy podgląd kamer/aparatu,
  • aplikacje mogą same robić backup swoich danych,
  • tethering WiFi,
  • poprawienie interfejsu galerii,
  • lepsza kontrola zoomu w aparacie.

Gingerbread 2.3 to :

  • uproszczenie i zmiana interfejsu,
  • zwiększona szybkość i energooszczędność,
  • poprawione zaznaczanie tekstu i funkcja kopiuj/wklej,
  • zmiany wyglądu,
  • obsługa rozmów wideo przez przednią kamerkę,
  • porawiona funkcja kontrolowania stanu baterii,
  • możliwość wykonywania połączeń SIP,
  • nowy menadżer pobierania plików w przeglądarce.

Najgorętszą androidową premierą na rynku Stanów Zjednoczonych był HTC Evo 4G. Od 24. czerwca br. można go nabyć w sieci Nextel Springer. Kolejny krok należy oczywiście do LG i nosi nazwę LG Thrill 4G (AT & T). To pierwszy w świecie smartfon 3D, który w lipcu br. rozpoczął podbój światowych, poza amerykańskich rynków jako  LG Swift 3D vel LG Optimus 3D. Po Europie, gdzie odbyła się jego premiera wyruszy na podbój rynków 60 innych państw świata. Mam wrażenie, że plany LG Electronics, Inc. wygrania bitwy o światowy rynek smarfonów 3D powiodą się. Moim zdaniem winien nazywać się 3G+, ale klasyfikacja IMT nadal nie jest oficjalnie zatwierdzona. Oficjalna definicja 4G zostanie podana na początku przyszłego roku.

Nie minęło nawet 90 min, a bateria mojego smartfona ponownie całkowicie się naładowała. Zaraz znów będę mogła za pomocą dotknięcia palcem niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wejść do ‘Strefy 3D’. Przypomina mi to także hasło z limitowanych edycji bielizny ‘Playboya’, na której, prócz charakterystycznej główki króliczka, widnieje napis ‘Press to Play’. W LG P-920 nie trzeba naciskać, wystarczy dotknąć by wejść w cudowny bajkowy świat 3D. Na początku pojawia się coś na kształt pięknych weneckich karuzeli Bertazon, które pojawiają się w rejonach pozostającej pod wpływem kultury germańskiej w trakcie dorocznych ‘Weihnachtsmarkt’, 'Adventsmarkt’, 'Christkindlmarkt’, 'Glühweinmarkt’ …, czyli jarmarków bożnarodzeniowych. Opcje, które zawiera moja smartfonowa karuzela to : ‘Przewodnik 3D’, ‘Galeria 3D’ ze zdjęciami i filmami video, ścieżka do gier i aplikacji w ‘3D’, w tym mojego ulubionego golfa (link do kolejnych gier 3D na LG P-920 : http://www.youtube.com/watch?v=vzE6S41wbw4&feature=youtu.be ), ‘aparat 3D’ oraz ‘You Tube 3D’. Co warte jest podkreślenia dostęp do kanału ‘You Tube 3D’ odbywa się za dotknięciem jednej ikony. Przy pierwszym użytkowaniu trzeba tylko zapoznać się z odpowiednim regulaminem i zaakceptować zawarte w nim warunki użytkowania. To znaczne udogodnienie w porównaniu z ‘Evo 3D’, w którym by korzystać z ‘You Tube 3D’ trzeba było wyszukać tę stronę za pomocą przeglądarki internetowej.

Maya M. Kowalczyk

Dodaj komentarz