Kwas pirogronowy w gabinecie kosmetycznym

 IMG_0418_fpKwas pirogronowy ma już rzesze zwolenników. Wyniki badań potwierdzają jego wielokierunkowy wpływ na poprawę stanu skóry. Okazało się, że poprawia wygląd i kondycję skóry oraz jej właściwości dermoplastyczne, sebostatyczne, komedolityczne i przeciwzmarszczkowe dając jednoczesnie mniej skutków ubocznych niż kwas trójchlorooctowy. O szczegółach opowiada Justyna Masternak – Godlewska, kosmetolog i szkoleniowiec firmy ‘Clarena’.

 – Kwas pirogronowy był używany do tej pory tylko i wyłącznie przez lekarzy dermatologów. Od niedawna jest stosowany w kosmetologii. Firma ‘Clarena’ wprowadziła jako pierwsza 25 % stężenie kwasu pirogronowego do używania w zabiegach kosmetycznych. Efekty estetyczne jakie uzyskujemy przypominają działanie agresywnych kwasów złuszczających stosowanych w gabinetach dermatologii estetycznej. Pierwsze badania na temat kwasu pirogronowego pojawiły się w roku 1989. Były to pierwsze wzmianki o zastosowaniu kwasu pirogronowego jako środka złuszczającego. Od tego czasu zaczęto go stosować najpierw w medycynie estetycznej,  dermatologii, a potem my jako pierwsi wprowadziliśmy go w bezpiecznej formule do zastosowania w gabinecie kosmetycznym – tłumaczy Justyna Masternak – Godlewska, kosmetolog i szkoleniowiec firmy ‘Clarena’.

Maya Kowalczyk : Jakie jest jego działanie ?

– Przede wszystkim jest to działanie sebostatyczne. Świetnie sprawdza się przy skórach łojotokowych, mieszanych, w walce z zaskórnikami, trądzikiem pospolitym czy bliznami potrądzikowymi i plamami pigmetacyjnymi. Dodaje skórze nawilżenia. Będzie też świetnie działał przy skórach dojrzałych, czyli zabiegi anti-agingowe.

Czy zabiegi z kwasem pirogronowym to część dermostrategii, planu pielęgnacyjnego ?

– Firma ‘Clarena’ proponuje całą linię AHA Fruit. Jest to linia całościowa do pielęgnacji w gabinecie kosmetycznym. Sam zabieg z użyciem kwasu pirogronowego jest również opatrzony wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego na linii AHA Fruit Line. Docelowo na koniec zabiegu używane mają być także maski, przykładowo maska z kwasem owocowym wyciszająca. Dodatkowo dla spotęgowania efektu firma ‘Clarena’ proponuje także produkty detaliczne do sprzedaży klientom. Chodzi o to by krem stosowany pomiędzy jednym a drugim zabiegiem przyśpieszył uzyskanie pożądanego efektu.

Jakie stężenia kwasu pirogronowego proponują Państwo do użytku w gabinetach kosmetologicznych ?

– W medycynie estetycznej i dermatologii stosuje się stężenia 40-60 %. Zazwyczaj powyżej 50 %. Zabiegi wykonywane przez dermatologa są głębsze i intensywniejsze. W kosmetyce stosuje się stężenia poniżej 40-50 %. W naszym przypadku jest to 25 % kwas pirogronowy.

Dziękuję za rozmowę.

Maya Kowalczyk

 

Dodaj komentarz