RTG mobilne, które – dzięki swojej wszechstronności – znajduje zastosowanie na terenie całej kliniki, zarówno na szpitalnych oddziałach ratunkowych, salach operacyjnych, jak i na innych oddziałach? Tak, to możliwe! Przenośny RTG działa w placówkach i sprawdza się bardzo dobrze!
Powszechność badań rentgenowskich jest niepodważalna. Badania RTG pozwalają na uzyskanie obrazu wielu organów i tkanek, m.in. obrazu czaszki, kręgosłupa, klatki piersiowej, żeber i przewodu pokarmowego. Promienie rentgenowskie szeroko wykorzystywane są w obrazowaniu pourazowym w kościach – takich jak złamania czy zwichnięcia, oraz w chorobach zwyrodnieniowych i reumatycznych.
Jakie zalety ma przenośny aparat RTG?
Przenośne aparaty RTG są zazwyczaj niewielkie, lekkie, przeznaczone do wykonywania wszystkich rodzajów badań. Dzięki swoim niedużym rozmiarom możliwa jest ich instalacja w niewielkich pomieszczeniach. Ponadto, dzięki zastosowaniu detektora cyfrowego możliwe jest szybkie wykonywanie badań o wysokiej jakości. Szerokie zastosowanie urządzenia umożliwia z kolei szybki zwrot inwestycji.
Mobilne aparaty RTG są też łatwe w obsłudze. W wielu przypadkach posiadają czytelne symbole na przyciskach ułatwiające pracę i pozwalające na ustawienie parametrów ekspozycji.
Elastyczność cyfrowej radiografii zwiększają nowoczesne, przenośne detektory. Detektory marki Philips mogą być stosowane nie tylko w pracowniach radiografii cyfrowej Philips i z mobilnymi systemami Philipsa, ale także w pracowniach z systemem DRF. Możliwość wykorzystywania detektorów – takich jak np. SkyPlate – w różnych systemach pozwala bowiem zmniejszyć liczbę urządzeń w pracowni.
Detektor SkyPlate cechuje szeroki zakres zastosowań. To niewielkie urządzenie także nadaje się do użytku w zróżnicowanych pracowniach radiografii cyfrowej – m.in. w systemach mobilnych. Detektor SkyPlate może być używany do różnorodnych ekspozycji i przy wykonywaniu wielu różnych badań. Co więcej, jego wielkość pozwala na umieszczenie go w szufladzie stołu lub statywie płucnym.
Dzięki nowej technologii możliwe jest także automatyczne pozycjonowanie detektora i lampy w pobliżu pacjenta. Fakt, że nie jest konieczna zmiana pozycji pacjenta między różnymi projekcjami jest cenny zwłaszcza dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Dzięki funkcji automatycznego śledzenia lampy i automatycznemu wyrównaniu położenia lampy względem detektora możliwe jest dostosowanie aparatu do pacjenta, a nie pacjenta do aparatu.
Jeśli chodzi o przenośny aparat RTG cena jest relatywnie niska w stosunku do innych urządzeń medycznych. By dowiedzieć się więcej wejdź na stronę producenta Philips Healthcare.