Business-Relations.pl

Wiedza, Innowacje, Technologia, Transfer

 Konferencja Efektywniejsze zarządzanie firmą - nowe narzędzia informatyczne’  zorganizowana została w ramach projektu Regionalna Sieć Promocji i Transferu Technologii w województwie śląskim’. O jego założeniach i rezultatach podjętych w jego ramach działań opowiedziała w skrócie Sylwia Rudek – Matuszczak, przedstawiciel Agencji Rozwoju Lokalnego sp. z o.o. z Gliwic.

Jednym z głównych celów projektu ‘Regionalna Sieć Promocji i Transferu Technologii w województwie śląskim’ jest rozwój platformy współpracy pomiędzy sektorem biznesu a sektorem jednostek badawczo – rozwojowych. Projekt opiera się na trzech filarach. Pierwszym z nich są konsultanci, którzy odwiedzają zarówno jednostki naukowo - badawcze, jak i przedsiębiorców. Diagnozują potrzeby, przeprowadzają analizy SWOT oraz benchmarking, a także zajmują się kojarzeniem partnerów zainteresowanych podjęciem współpracy w zakresie rozwiązań technologicznych i wymiany wiedzy. Drugi filar to systematycznie aktualizowana baza ofert technologicznych, sprzętowych i laboratoryjnych. Konsultanci organizują również spotkania takie jak właśnie konferencja ‘Efektywniejsze zarządzanie firmą - nowe narzędzia informatyczne’. Prócz bezpośrednich spotkań z przedsiębiorcami i pracownikami sfery R & D w ramach projektu wydawany jest biuletyn Sieci Promocji i Transferu Technologii i organizowane są wystawy innowacyjnych rozwiązań i technologii. Obecnie w budynku 3 – Cechowni Centrum Edukacji i Biznesu ‘Nowe Gliwice’ obejrzeć można wystawę ‘Materiałowy BOOM !’.

Projekt Regionalna Sieć Promocji i Transferu Technologii w województwie śląskim’ organizowany jest przez konsorcjum pięciu instytucji z otoczenia biznesu: Górnośląskiej Agencji Przekształceń Przedsiębiorstw S.A. z Katowic, Agencję Rozwoju Lokalnego S.A. z Bielska – Białej, Agencję Rozwoju Lokalnego S.A. z Częstochowy, Agencję Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o. z Gliwic oraz Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości z Cieszyna.

Konferencja Efektywniejsze zarządzanie firmą - nowe narzędzia informatyczne’ poświęcona była zastosowaniu nowych narzędzi informatycznych potrzebnych w każdej nowoczesnej firmie. Wybrane firmy przedstawiły zastosowanie swoich autorskich programów wspomagających prawidłowe i sprawne funkcjonowanie firmy w zakresie m.in. zarządzania jakością, obsługi zamówień i baz danych. Przedstawiciele Politechniki Śląskiej Wydziału Zarządzania zaprezentowali natomiast rodzaje narzędzi informatycznych, sposoby ich tworzenia oraz możliwości zastosowania. Udział w tego typu konferencji to nowe cenne kontakty biznesowe.

 Maya Kowalczyk

 Autorka ukończyła  Uniwersytet Medyczny w Katowicach, podyplomowo zarządzanie i marketing na rynkach zagranicznych GWSH / Europäische Akademie für Führungskräfte Stuttgart, handel zagraniczny na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, The American Academy Kaplan oraz studia magisterskie na kierunku zarządzanie, specjalność zarządzanie przedsiębiorstwem europejskim w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania w Katowicach ( dyplomy z wyróżnieniami ).

 

 

 

 

 

 

 

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782