Business-Relations.pl

Biegi OCR nowym zawodnikiem w raporcie sponsoringu sportowego

Po raz pierwszy biznesowa wartość biegów OCR została zauważona przez autorów corocznego raportu „Rynek sponsoringu sportowego”. W tegorocznym opracowaniu zyskujące na popularności biegi przeszkodowe dołączyły do grona 10 dyscyplin ujętych w rankingu przychodów ze sprzedaży praw sponsoringowych.

- Jest to ważny moment dla biegów OCR, w tym Runmageddonu. Po raz pierwszy zostały one przebadane pod kątem możliwości prowadzenia działań sponsorskich i znalazły się w TOP 10 dyscyplin, pozwalających w sposób efektywny komunikować markę sponsora. - mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu i dodaje: Wartością Runmageddonu są emocje oraz silna, lojalna społeczność, a to z punktu widzenia potencjalnego sponsora bardzo ważny aspekt przy budowaniu atrybutów jego marki.

W tegorocznym raporcie przygotowanym przez agencję badawczo-konsultingową Sponsoring Insight biegi przeszkodowe razem z biegami płaskimi zaznaczyły swoją wartość na rynku praw sponsorskich. Jak podają autorzy raportu ich przychody ze sprzedaży tych praw są wyższe niż na przykład: kolarstwa czy też lekkoatletyki.  Każdy rok działalności marki Runmageddon pokazuje, że zainteresowanie nią cały czas rośnie. Zarówno wśród startujących, jak i kibiców, a dzięki temu także wśród potencjalnych partnerów biznesowych. W 2018 roku liczba uczestników Runmageddonu wzrosła od ponad 60 000 do niespełna 80 000 startujących. Społeczność w social mediach zwiększyła się do 200 tysięcy osób, a firma zwiększyła o 180% przychody sponsorskie z sektora komercyjnego oraz 90% z sektora samorządowego. To potwierdza fakt, że biegi OCR w tym Runmageddon stają się coraz bardziej znaczącą dyscypliną w sponsoringu sportowym, posiadającą coraz większy potencjał marketingowy. Z jednej strony pozwalają trafić do lojalnych, wyrazistych odbiorców o konkretnym zestawie cech. Z drugiej, dzięki specyfice branży umożliwiają prowadzenie innowacyjnych działań i budowanie emocjonalnego przekazu marki.

***

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782