Business-Relations.pl

Europa

Belgijska misja gospodarcza

Ambasada Belgii w Polsce, Flemish Economic Representation oraz Flanders Investment & Trade zorganizowały pierwsze w Polsce spotkanie, podczas którego belgijscy oraz polscy przedsiębiorcy mogli wymienić się doświadczeniami w zakresie w zakresie ochrony środowiska, rekultywacji terenów poprzemysłowych oraz gospodarki odpadami. Po prelekcjach odbył się Speed Business Meeeting.

 

Czytaj więcej: Belgijska misja gospodarcza

Bogactwo Toskanii

 Vito Casetti, dobrze znany wszystkim z takich programów jak „Europa da się lubić”, od niemalże 20 lat pracuje w sektorze usług finansowych na terenie Włoch i Polski. Obecnie jest jednym z dyrektorów i aukcjonariuszy Arum S.A. Misją tej firmy jest dawanie swym klientom możliwości zabezpieczenia swej przyszłości poprzez edukację finansową, oszczędzanie i inwestowanie. Biedni uważają, że już wszystko wiedzą, zaś bogaci ciągle uczą się i rozwijają. Zapraszamy na seminaria Arum S.A.:

  • 20-21.07 H. Panorama*** / Mszczonów
  • 03-04.08 Hotel Ossa**** / k. Rawy Mazowieckiej
  • 24-25.08 Hotel Ossa**** / k. Rawy Mazowieckiej
  • 07-08.09 Hotel Ossa**** / k. Rawy Mazowieckiej

Więcej zdjęć: http://kreator-fashion.blogspot.com/2013/07/toskania-wedug-vito-casetti.html

Czytaj więcej: Bogactwo Toskanii

Wieczny związek

 IMG_4335Konfederacja Szwajcarska dzieli się na kantony niemiecko -, francusko – i włoskojęzyczne. Północne niemieckojęzyczne kantony różnią się kulturowo od części Łacińskiej. Zurych, największe miasto Szwajcarii i zarazem jej centrum finansowo-kulturalne, należy właśnie części niemieckojęzycznej. Wpływ kultury niemieckiej jest tam tak silny, że nosi on przydomek ”Nowy Berlin”. - Szwajcarzy bardzo uważnie słuchają. Dla nich ważne są szczegóły w prezentacji oferty. Ważne są zarówno aspekty techniczne oferowanych produktów, jak i wiarygodność firmy – wyjaśnia Jacek Gremlik, Szwajcar polskiego pochodzenia, który prowadzi w Zurychu firmę „Jacek Gremlik Consulting”. Zaufanie jest tam budowane poprzez rzetelność oraz punktualność.

Czytaj więcej: Wieczny związek

Jak w szwajcarskim zegarku

 IMG_4335Wchodząc na obcy rynek zawsze warto zasięgnąć opinii prawnika. Ważne jest także stworzenie odpowiedniej oferty. Zawsze trzeba też poznać pewne odmienności kulturowe. Szwajcaria od wieków słynie z wysokiej jakości zegarków, które chodzą nad wyraz punktualnie. Szwajcarscy businessmeni mają bardzo partnerskie podejście. Generalnie ufa się tam partnerom biznesowym, lecz nowi gracze muszą je sobie zbudować poprzez wiarygodność, rzetelność i punktualność. - Lepiej się nie spóźniać, bo w Szwajcarii punktualność jest wysoko punktowana. Traktuje się ją także jako wyraz szacunku – wyjaśnia Ulrich Schwendimann, dyrektor Polsko – Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.

Czytaj więcej: Jak w szwajcarskim zegarku

Wymiana handlowa z Ukrainą

 mfalenczykWspółpraca handlowa w Polsce i Ukrainie odbywa się na zbliżonych zasadach. Polskie czy ukraińskie prawo nie różni się istotnie, a elementy kontraktów handlowych są takie same. Jednak proces nawiązywania relacji z przedsiębiorcami z Ukrainy ma swą specyfikę. – Na początku trudno nawiązać kontakt, potem utrzymanie dobrych relacji wymaga niemałego wysiłku. Biznesmen ukraiński jest przyzwyczajony do tego, że rozmowy biznesowe prowadzone są również w nieformalnych okolicznościach – wyjaśnia Michał Faleńczyk, I sekretarz Wydziału Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie.

Czytaj więcej: Wymiana handlowa z Ukrainą

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782