Business-Relations.pl

Hongkong i Guangdong

 IMG_1211Targi Lifestyle Expo odbyły się w dniach 21 – 23 września, w Warszawskim Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Oprócz 200 wystawców z Hongkongu i Kantonu, na przedsiębiorców czekały seminaria biznesowe i specjalne pokazy produktów. 

Oficjalna ceremonia otwarcia miała miejsce 21.09.2011 r. Wzięli w niej między innymi udział Benjamin Chau, Zastępca Dyrektora Generalnego HKTDC, Zhu Zenan, Dyrektor Wydziału Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej Prowincji Guangdong czy Sławomir Majman, Prezes Zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. Gośćmi specjalnymi gali byli Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce – Sun Yuxi oraz Alicja Olechowska, Vice-Przewodnicząca Polsko-Chińskiej Grupy Parlamentarnej. Tegoroczna edycja targów odbyła się pod hasłem „Możliwości i jakość w biznesie”.

 IMG_1208Nowe kontakty biznesowe

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się odwiedzić targi, mieli niepowtarzalną okazję nawiązać bezpośrednie kontakty handlowe z producentami z Hongkongu i Prowincji Guangdong z następujących branż: elektronika, artykuły gospodarstwa domowego, akcesoria komputerowe i telefoniczne, odzież i modne akcesoria, upominki i artykuły reklamowe, biżuteria oraz zegarki. Przedsiębiorcom, którym nie udało się znaleźć odpowiedniego dostawcy wśród wystawców goszczących na targach, Rada Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC) zapewnia dostęp online do bazy ponad 120 000 firm z Hongkongu i Chin. Pozwala ona na skuteczne wyszukiwanie firm na podstawie  oferowanych przez nie produktów. Targi to także szansa do zapoznania się z obowiązującymi trendami, poznania nowości produktowych i cen towarów oferowanych przez producentów.

 Wiedza z pierwszej ręki

IMG_1335Jak znaleźć wiarygodnego dostawcę? Jak zorganizować bezpieczny transport? Jak najskuteczniej przeprowadzić kontrolę jakości? Jak najkorzystniej sfinansować transakcje? To tylko niektóre z pytań nurtujących wielu przyszłych i obecnych importerów oraz eksporterów. Na wszystkie pytania będzie można było uzyskać odpowiedź podczas bezpłatnych seminariów biznesowych, odbywających się we wszystkie trzy dni targowe, przygotowanych przez organizatorów i organizacje wspierające centrum wiedzy o imporcie i eksporcie. Nie zabrakło również tematów związanych z rosnącą rolą Hongkongu, jako światowego centrum finansowego. Organizatorzy zaprosili do udziału w seminarium ekspertów w dziedzinie handlu zagranicznego, wśród których znajdą się między innymi przedstawiciele HKTDC, Biura Ekonomiczno – Handlowego Hongkongu, Ministerstwa Gospodarki, banku HSBC, portalu Bigchina.pl oraz doświadczeni polscy przedsiębiorcy. Pełny harmonogram  spotkań można znaleźć na stronie www.lifestyleexpo.pl, w zakładce „seminaria biznesowe”.

 Targi Lifestyle Expo odbyły sie w dniach 21-23.09.2011 r. w warszawskim Centrum EXPO XXI.IMG_1343

Godziny otwarcia:

21 – 22 września: 10.00 – 17.30

23 września: 10.00 – 15.00

Wstęp bezpłatny.

Wstęp tylko dla przedsiębiorców i przedstawicieli firm.

 

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782