Business-Relations.pl

Ameryka Północna

Zastępca sekretarza handlu USA w Polsce

W czwartek 14 maja w Warszawie Bruce Andrews, zastępcą sekretarza handlu Standów Zjednoczonych, spotkał się przedstawicielami Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham) by omówić temat misji cyberbezpieczeństwa handlowego w Polsce oraz Transatlantyckiego Partnerstwa w Dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP). Z okazji 25-lecia obecności AmCham w Polsce podsumowany zostanie także wpływ USA na transformację gospodarczą Polski.

Czytaj więcej: Zastępca sekretarza handlu USA w Polsce

Nowa Rada Dyrektorów AmCham

15 grudnia ukonstytuowała się Rada Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham), która została wybrana podczas Walnego Zgromadzenia Członków Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Na jej czele stanął Tony Housh, wcześniejszy członek Rady Dyrektorów. Wiceprezesami zostali Judith Gliniecki i Joanna Bensz, funkcję skarbnika objął Paul Fogo, natomiast sekretarza Rick Lada.

 

Czytaj więcej: Nowa Rada Dyrektorów AmCham

Patrząc w przyszłość

Przywódcy Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych negocjują warunki porozumienia o wolnym handlu (TTIP). Umowa wpłynie na przyspieszenie rozwoju gospodarczego i otworzy przed nowym pokoleniem w ciągu kilku najbliższych dekad szereg nowych możliwości. Wystarczy tylko odejść od technicznych detali dotyczących procesu certyfikacji produktów modyfikowanych genetycznie (GMO), czy też koloru kierunkowskazów w samochodach, a okaże się, że faktycznie podejmowane decyzje skupiają się na szansach oraz rozwoju w przyszłości.

Czytaj więcej: Patrząc w przyszłość

Penny Pritzker, sekretarz handlu USA z wizytą w Polsce

28 września br. Penny Pritzker, sekretarz handlu Stanów Zjednoczonych, przyleciała do Polski w ramach podróży gospodarczej. Towarzyszy jej delegacja składająca się z przedstawicieli największych amerykańskich firm, wchodzących w skład Prezydenckiej Rady Eksportu. Celem wizyty jest rozpoznanie możliwości dalszego rozwoju inwestycji oraz handlu pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi. Dlatego jednym z punktów wizyty było spotkanie z Amerykańską Izbą Handlową w Polsce, które odbyło się 29 września.

Czytaj więcej: Penny Pritzker, sekretarz handlu USA z wizytą w Polsce

AmCham o TTIP przed kolejną rundą negocjacji

Pod koniec wiosny planowana jest w Waszyngtonie kolejna rudna negocjacji Umowy w sprawie inwestycji i handlu pomiędzy UE i USA (TTIP – Transatlantic Trade and Investment Partnership), której celem jest ustanowienie strefy wolnego handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Jest to dobra okazja, aby podsumować i zrozumieć przebieg prac nad TTIP oraz istotę debaty publicznej o TTIP, zwłaszcza w kontekście zakończonego właśnie w Katowicach VI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, którego zakres tematyczny obejmował w szczególności TTIP.

Czytaj więcej: AmCham o TTIP przed kolejną rundą negocjacji

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782