La Mer i Oceana na rzecz ochrony oceanów

  World_ocean_day_2012_high-resMarka La Mer chcąc wspierać zachowanie bogactwa światowych oceanów, z których czerpie oryginalne składniki swoich kosmetyków, od siedmiu lat współpracuje z organizacją Oceana, działającą na rzecz ochrony siedlisk morskich i oceanicznych. Corocznym podsumowaniem działań jest Światowy Dzień Oceanów obchodzony 8 czerwca. Z tej okazji marka La Mer przygotowuje specjalną, limitowaną edycję słoiczków ekskluzywnego i flagowego kremu marki Crème de La Mer, inspirowanych pięknem oceanów. Corocznie przekazuje także darowiznę pieniężną na cele statutowe organizacji Oceana.

 Organizacja Oceana we współpracy z marką La Mer objęła ochroną najpiękniejsze i najbardziej zagrożone obszary wodne i dąży do ustanowienia ich Morskimi obszarami Chronionymi (MOC) poprzez swoje Kampanie Globalnej Ochrony Siedlisk. Oto niektóre z obszarów, których ochrona jest celem kampanii.

 Belize_Whale_SharkWyspy Aleuckie

 Wyspy Aleuckie to podłużny archipelag wysp wulkanicznych, rozciągający się na przestrzeni 1200 mil na Morzu Beringa, od Alaski w kierunku Azji. Wyspy te są siedliskiem gatunków ptaków ze wszystkich siedmiu kontynentów, ponad 450 gatunków ryb, pradawnych koralowców i przynajmniej 26 gatunków ssaków morskich.

 Arktyka

Arktyka jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej niedostępnych miejsc na Ziemi, gdzie temperatury regularnie spadają dużo poniżej zera, a czas między zachodem i wschodem czasami mierzony jest raczej w miesiącach niż godzinach. Jednak pomimo tych trudnych warunków, różni ludzie i zwierzęta zaadaptowali się do życia na czubku świata.

 Belize

Belizejska Rafa Barierowa to długa na 186 mil część Systemu Rafy Mezoamerykańskiej o długości 560 mil, która rozciąga się od północnowschodniego krańca meksykańskiego półwyspu Jukatan, w kierunku gwatemalskiej Zatoki Amatiqua. Jedną z największych atrakcji kraju jest Blue Hole, szafirowo-niebieska podwodna rozpadlina o szerokości ponad 300 metrów i głębokości ponad 120 metrów.

Juan_Fernandez Prąd Kalifornijski

Siedlisko niektórych rodzajów listownicowców Pacyfiku, które stanowią składnik Miracle Broth marki La Mer, oceaniczny ekosystem Prądu Kalifornijskiego zdeterminowany jest przez dominujący prąd oceaniczny, który płynie na południe wzdłuż zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej. Podpowierzchniowe wody niosą ze sobą na powierzchnię bogaty w składniki odżywcze osad, iskrzące duże kwiaty fitoplanktonu żywiące drobnego kryla, będącego pożywieniem dla dużych populacji wielorybów, ptaków morskich i ryb.

 Archipelag Juan Fernandez

Archipelag porównywany jest do Wysp Galapagos ze względu na jego surowe piękno i niezwykłe zróżnicowanie biologiczne. W 1704 roku żeglarz Alexander Selkirk opuścił Cinque Ports, postanawiając pozostać na jednej z niezamieszkanych wysp Archipelagu Juan Fernández, zamiast pozostać na statku, który uważał za niezdatny do żeglugi. Selkirk mieszkał na wyspie przez 4 lata i 4 miesiące, żywiąc się bogatą lokalną florą.

 Morze Śródziemne 

Morze Śródziemne jest jednym z kulturowo najważniejszych akwenów i przez wieki stanowiło dom
i podstawowe źródło pożywienia dla milionów ludzi. Obszary Morza Śródziemnego, które powinny zostać objęte ochroną to Baleary, Park Narodowy Archipelagu Cabrera, Kanion Minorka,
Isla de Alborán, Góry Podmorskie Seco de Palos i Wyspy Columbretes.   

 Sala_y_GomezPatagonia

Wybrzeże chilijskie ciągnie się przez ponad 4.000 kilometrów wzdłuż Oceanu Spokojnego, a oba końce charakteryzują się ekstremalnym klimatem.
W śródlądowych morzach żyją kryle i inne niewielkie stworzenia, przez co stanowią one ważne tereny zdobywania pożywienia i rozmnażania się dla płetwali błękitnych, delfinów, fok, wydr i innych drapieżników.

 Punta de Choros

Wzdłuż północno-środkowego wybrzeża Chile, w regionie Coquimbo, leży Punta de Choros, gdzie obfitość morskiej fauny i flory jest wynikiem bogatych w składniki odżywcze wód przybrzeżnych podnoszonych przez Prąd Humboldta. Na zróżnicowanie biologiczne tego miejsca składa się między innymi 80 procent światowej populacji zagrożonych pingwinów Humboldta, a także morskie ssaki, ptaki morskie, płetwale błękitne i morskie wydry. 

 Wyspa Sala y Gomez

Sala y Gómez to niewielka, niezamieszkana wyspa chilijska, 250 mil na wschód od Wysp Wielkanocnych Oceanu Spokojnego. W 2010 r. prezydent Chile, Sebastián Piñera, ogłosił utworzenie Morskiego Parku Sala y Gómez, wyłączonego z wszelkiej eksploatacji rezerwatu morskiego o powierzchni 150.000 kilometrów kwadratowych wokół Wyspy Sala y Gómez. Nowy park zwiększa całkowity chroniony morski obszar Chile ponad stukrotnie, z 0,03% do 4,41%.

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: https://business-relations.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=826:oceany-la-mer&catid=46:konkursy&Itemid=82

Dodaj komentarz