Business-Relations.pl

Zastrzyk energii

Zdrowie to zachowanie pełnej homeostazy, nie zaś jedynie odczuwanie braku symptomów choroby. Masaż tajski jedna z czterech gałęzi naturalnej medycyny tego kraju. Stworzony ponad 2500 lat temu przez Jivaka Kumar Bhaccha, legendarnego lekarza Buddy, ewuluuje i doskonali się od setek lat. Nuat thai (Tajski: นวดไทย, lit. masaż tajski) zwany zazwyczaj nuat phaen thai (Tajski: นวดแผนไทย; lit. masaż w tajskim stylu) lub nuat phaen boran (Tajski: นวดแผนโบราณ, lit. masaż w starożytnym stylu) to nie tylko masaż całego ciała z wykorzystanie różnych technik manipulacyjnych typu shiatsu, akupresura, pasywna joga, ale także specjalnie dobrane praktyki duchowe i magiczne, odpowiednia dieta, maści, okłady, inhalacje…  Polecam wykorzystanie tych technik odblokowujących przepływ energii, co ma zbawienny wpływ na krążenie krwi i limfy, do aplikacji Vichy Dercos Neogenic.

Zacznijmy jednak od początku. Masażowi poddaje się ubranym w specjalnych tajskich kimonach. Niemalże w 99 % jest to masaż na sucho, poprzez ubranie. Jedynie do masażu pleców wykorzystywany jest olejek. Osoba masowana kładzie się na specjalnym materacu o umiarkowanej giętkości. Najpierw masażystka masuje stopy. Potem podąża wzdłuż linii energetycznych sen tj. masuje nogi, plecy i ręce, kolejno po lewej, a potem po prawej stronie. Osoba masowana leży najpierw na plecach, a później na brzuchu. Masażystka masuje nie tylko dłońmi, ale także za pomocą kciuków, łokci i przedramion, a czasem nawet stóp. Cały masaż przeplatany jest asanami. Osoba masowana przyjmuje wiele pozycji, które wywodzą się z pięciu zasadniczych postaw jogi pasywnej: leżenia przodem, tyłem, bokiem oraz postawy siedzącej i odwróconej. W jego trakcie wykorzystywane są również techniki refleksolgii.

Głowa – miejsce święte

W filozofii buddyzmu głowa jest miejscem świętym. Jest ona ostatnim organem poddawanym masażowi. Tam to właśnie mają swe ujście kanały  energetyczne sen. Tajska odmiana masażu głowy to idealny sposób na aplikację profesjonalnych preparatów takich jak Vichy Dercos Neogenic. Wykonywane ruchy mają rytmicznie wywierać ucisk na tkanki prowadząc do ich sprężystych, a nie plastycznych odkształceń. W moim masażu wykorzystano także technikę shiatsu i głasków. Przypomnę, że masaż shiatsu odblokowuje kanały energetyczne, harmonizuje je i stymuluje. Pobudzanie krążenia krwi i limfy sprawia, że cebulki stają się lepiej odżywione.

Powolne, rytmiczne uciskanie określonych punktów energetycznych uśmierza ból, usuwa napięcie mięśniowe, a co za tym idzie wprowadza w stan całkowitego odprężenia i błogostanu.

Odniesienia na stopach

Punkty energetyczne odpowiedzialne za poprawę krążenia krwi i limfy w głowie znajdują się także na stopach. Masaż tajski rozpoczyna się od akupresury i masażu uciskowego stóp.

Zgodnie z tradycją buddyjską uważa się, iż każda komórka łączy się z innymi komórkami za pośrednictwem nieskończenie skomplikowanej sieci kanałów energetycznych zwanych sen. Tajowie wyróżniają 10 głównych Sen: Sen Sumana, Sen Ittha, Sen Pingkhala, Sen Kalathari, Sen Sahatsarangsi, Sen Thawari, Sen Lawusang, Sen Ulangka, Sen Nanthakrawat i Sen Khitchanna. Wszystkie linie energetyczne mają połączenia między sobą oraz z czakrami i ciałami energetycznymi. Na pocieszenie dla tych, którzy nie mieli okazji doświadczyć dobrodziejstw tego niezwykle interesującego masażu, iż homeostazie organizmu sprzyja także sen-najbardziej w fazie głębokiej REM.

W kolejnym odcinku o zaletach kuracji na porost nowych włosów Vichy Dercos Neogenic.

Maya M. Kowalczyk

Więcej zdjęć: http://business-relationslifestyle.blogspot.com/2014/04/zastrzyk-energii.html

Czytaj także: Kuracja stymulująca wzrost nowych włosów oraz Brakujące elementy. 

O autorce:

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, Europӓische Akademie Für Führungskrӓfte (Zarządzanie firmą na rynkach zagranicznych), Uniwersytetu Ekonomicznego im. Karola Adamieckiego w Katowicach (Handel zagraniczny), Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania (Zarzadzanie i marketing, Zarządzanie-Zarządzanie firmą europejską), TOEIC, College'u języka angielskiego, College'u języka niemieckiego, DP-Fremdsprachen, The London Callan School, The American Academy Kaplan – College Biznesowy, Berlitz International, Inc. (program opracowany przez Harvard Business Review)-dyplomy magisterskie i pozostałe z wyróżnieniami.

Wybrane ukończone szkolenia, seminaria i warsztaty: Diversity & Inclusiveness, Thinking and Decision Making, Be global!, The Secrets Behind the Brand, Nonviolent Communication, Certified Internet Webmaster, Maraton Warszawa-London, Umiejętności liderskie kluczem do sukcesu, Etykieta menedżera, Savoir-vivre w biznesie, Profesjonalna komunikacja w biznesie, Nowoczesne narzędzia Public Relations, IT2B-komunikacja działów technicznych z klientem biznesowym, Skuteczna komunikacja pomiędzy sferą nauki a biznesu, Innowatyka, Program transferu innowacji do biznesu, Innowacje marketingowe-Gryfikacja, Efektywne zarządzanie firmą-nowe narzędzia informatyczne,  BPMN-modelowanie procesów biznesowych, Site Development Associate, Skuteczna praca IT, Assessment Center, Sztuka przemawiania, Szkoła Giełdowa, Szkoła milionerów, Realizacja projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Zarządzanie czasem, NLP-techniki perswazji, Inteligencja emocjonalna, Technologia metamorfoz, Kapelusz stulecia, Sztuka przedsiębiorczego myślenia.

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782