Business-Relations.pl

Matricium - coś więcej niż kosmetyk

 IMG_4259W naszym „zabieganym” świecie pierwsze wrażenie jest w cenie. Te kilkanaście „złotych sekund” może przesądzić o losie wielu ważnych spraw. Jako, że zadbana skóra to nasza najlepsza wizytówka warto dbać o nią w najlepszy dostępny sposób. Dlatego właśnie postawiłam w tym względzie na spektakularnie nowoczesny produkt – MATRICIUM® firmy Laboratoire Dermatologique Bioderma. To nie kosmetyk, a preparat medyczny klasy II-A.

 

 Matricium_CoffretSterylny, złożony z 63 biomimetycznych składników (w tym kwas hialuronowy, peptydy, aminokwasy, sole mineralne, pierwiastki śladowe, witaminy, węglowodany, nukleotydy) zalecany po zabiegach dermatologii i chirurgii estetycznej, po zabiegach laserowych, peelingu, dermabrazji, nacięciach, oparzeniach I stopnia oraz w okresach przesilenia. Przeciwskazaniami sa m.in. uszkodzenia powodujące krwawienia i wysięki. Dostarczając komórkom skóry substratów odżywczych do regeneracji wpływa na wzrost, obniżającej się wraz z nasilaniem się procesu starzenia, wartości indeksu mitotycznego.

Opakowanie

Opakowanie MATRICIUM® jest niczym piękna kreacja - robi wrażenie. Zaskakuje kreatywnością. Na pudełko z przezroczystego tworzywa sztucznego, w którym ukryte są ampułki z MATRICIUM® wsuwa się w czerwoną nakładkę. Na otwieranym w połowie pudełku widnieje ładny stylizowany napis: M oraz Matricium. 30 ampułek rozłożone jest w sześciu rzędach przypominających kształtem połówki elipsy. W każdym umieszczono po 5 połączonych ze sobą ampułek z białego elastycznego tworzywa sztucznego. Perforacja umożliwia łatwe oderwanie każdej z nich z blistra. Otwiera się je poprzez obracanie i jednoczesne podnoszenie jej zamknięcia. Każda z nich opisana jest litera M, wypukłym napisem Matricium, a po drugiej stronie nadrukiem z m.in. napisem Matricium, numerem serii oraz datą ważności. W jej wnętrzu kryje się jednorazowa dawka produktu, który należy nakładać na oczyszczoną skórę. Ten sterylny wyrób medyczny ma konsystencję przypominającą serum. Jest bezbarwny i pozbawiony zapachu. Doskonale się wchłania. Taka jednorazowa dawka 1 ml wystarcza mi na twarz, okolice oczu, szyję i dekolt dwa razy dziennie. Jeżeli nie zużyje się rano całej ampułki wystarczy zakręcić opakowanie zatyczką. Pozostałą zawartość trzeba zużyć do 12 h od otwarcia ampułki. Na czerwonej nakładce pełniącej zarówno rolę jednostkowego opakowania transportowego, jak i funkcję informacyjno-marketngową znaleźć można mnóstwo ciekawych informacji. Profesjonalistów i osoby szukające konkretów zainteresuje chyba najbardziej skład. Jego szczegółowy opis znaleźć można na spodniej części ww. opakowania. Szczegóły w materiale : Warto zwrócić uwagę na etykiety.

 Ja zapoznałam się także z treścią ulotki. Zawarte w niej przez producenta informacje przetłumaczone są na 22 języki. MATRICIUM® ma więc wszelkie atuty by podbić cały świat.

Terapia blend

IMG_4255

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej preparat należy nakładać dwa razy dziennie na uszkodzoną, podrażnioną lub zmienioną skórę. Moja wymagała wspomożenia w zachodzących w niej procesach odnowy po terapii mikroigłowej. Nie wszystkie metody jej wykonywania zapewniają wykonanie nakłuć podczas tego zabiegu bez szarpania skóry. Prócz regularnego stosowania MATRICIUM® poddaję się terapii typu blend m.in. z zabiegami Bio Electro Peelingu oraz obkurczaniem naczyniek urządzeniem IPL. Można je stosować zarówno osobno, jak i w połączeniu z innymi kuracjami pielęgnacyjnymi. Ja stosuję je łącznie z Matriciane Sérum, które intensywnie regeneruje i przeciwdziała starzeniu się skóry. Wszystko to razem tworzy idealnie współbrzmiącą symfonię. Mam nadzieję, że moja dojrzała skóra powróci do dawnej formy w szybkim tempie właściwym osobom 20-letnim. MATRICIUM® powinno być używane cyklicznie, najlepiej cztery razy w roku (pomiędzy sezonami szczególnie obciążającymi skórę – np. przed latem i opalaniem).

Jednorazowa kuracja MATRICIUM® polega na zastosowaniu 30 ampułek, znajdujących się w opakowaniu, w ciągu 30 dni.

 Maya M. Kowalczyk

 

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782