Business-Relations.pl

Jaśmin–król aromatów

 kjasmine1Dzięki Arabom krzew jaśminu dotarł z Persji i Kaszmiru do Afryki Północnej i Europy. Sztuki wykorzystywania jaśminu w kosmetykach Europejczycy również nauczyli się od Arabów. Jedna z XV-wiecznych arabskich ksiąg każe aromatyzować nim pomieszczenia by zwiększyć swe szanse u płci przeciwnej. Do dziś jego ciepły, odurzający, zmysłowy zapach wykorzystywany jest w aromatoterapii i aromamarketingu. Stymulując elektryczną aktywność mózgu pozwala uwolnić zmysły, pomaga w walce z depresją i zaburzeniami libido na tle emocjonalnym, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Grecka firma Korres ma w swej ofercie przepięknie pachnące Jasmine body butter with nourishing shea butter, czyli Jaśminowe masło do ciała z odżywczym masłem Shea.

Jaśmin królewski (łac. Jasminum grandiflorum) to odmiana jaśminu lekarskiego wykorzystywana w przemyśle perfumeryjnym i medycynie. Jego uprawa wymaga słońca. Codziennie od czerwca do października przed świtem jego białe czterocentymetrowe kwiaty rozkładają swe płatki. Wtedy to jaśminowa woń rozwija się najmocniej. Jest to najlepsza pora by rozpoczynać ich zbiory albowiem kwiaty zamykają się tuż po wschodzie słońca. By otrzymać 2,5 kilo jaśminowego konkretu potrzebna jest tona jego płatków. Aby uzyskać kilogram absolutu, czystego chemicznie wonnego olejku, trzeba użyć 2,3 kilograma konkretu. Nie ma jednak, wśród klasycznych perfum, żadnego zapachu bez odrobiny jaśminu. Dlatego właśnie kwiat ten, symbolizujący w języku kwiatów  elegancję i grację, zyskał sobie miano króla aromatów. Arabowie przywiązują ogromną wagę do zapachów. Każdy z nich ma swoje symboliczne znaczenie. Na przykład w Tunezji gości weselnych skrapia się olejkiem eterycznym z pomarańczy, niemowlęta geranium, a gości domowych esencją różaną. Zmysłowy jaśmin Tunezyjczycy uznali za swój kwiat narodowy. Na ulicach można spotkać tam wielu sprzedawców jaśminu, który sprzedawany jest w małych bukiecikach. Tunezyjczycy kupują je, by potem obracać je w dłoniach, co jakiś czas podnosić do nosa i delektować się ich odurzającym zapachem. Często zatykają je sobie za uchem. Jeżeli spotkamy mężczyznę z bukiecikiem za lewym uchem oznacza to, że jest zajęty, a jeśli ma wiązankę za prawym uchem, że jest wolny.

kjasmine2Korres Jaśminowe masło do ciała z odżywczym masłem shea ma słodki, kwiatowy zapach. Wytwarza atmosferę vintage, a co równie ważne wygładza, regeneruje, odżywia i nawilża. Wygładza i intensywnie nawilża nawet najbardziej suche partie ciała takie jak łokcie, kolana oraz pięty. Masło Shea w połączeniu z olejkami ze słonecznika, migdałów i awokado odżywia skórę oraz sprawia, że staje się ona bardziej elastyczna i gładka.
Skład: ekstrakt z jaśminu, masło Shea, olejek ze słonecznika, migdałów i awokado, ekstrakt w pigwy, polifenole z czerwonych winogron oraz gliceryna.
Polecam, wszak jaśmin okrzyknięto królem zapachów!

 92, 8 % naturalnych składników

Bez parabenów, silikonów, ftalanów

 Maya M. Kowalczyk

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782