Business-Relations.pl

Etykieta biznesowa

Spinka do krawata – jak ją nosić?

Modini.plO tym czy nosić krawat ze spinką czy bez można przeczytać w sieci wiele legend. Jedni mówią, że tak, inni że śmak. A prawda jest taka, że prawidłowa opcja jest tylko jedna – ze spinką. Zarówno na co dzień, jak i od święta warto spinkę mieć, bo nie jest to tylko ozdoba, ale praktyczny dodatek.

Czytaj więcej: Spinka do krawata – jak ją nosić?

Etykieta biznesowa

Mieliśmy zaszczy uczestniczyć w wykładzie i ćwiczeniach z etykiety biznesowej prowadzonych przez dr Irenę Kamińską - Radomską, założycielkę The Protocol School of Poland znaną szerokiej publiczności za sprawą programu TV zatytułowanego Projekt Lady

Czytaj więcej: Etykieta biznesowa

Tytuł cz. II

img_majab10001 Język jest esencją każdej z kultur świata. Jego ważnym przejawem są tytuły – kurtuazyjne, zwyczajowe, szlacheckie, służbowe, naukowe oraz zawodowe. Tytułuje się jednoczłonowo używając najwyższego tytułu. Do wyjątków należy tytułowanie osób posiadających dwa równorzędne stopnie bądź tytuły zawodowe czy naukowe.

Czytaj więcej: Tytuł cz. II

Tytuł

 img_maja10001Język nie jest ciągiem wyrazów i reguł gramatycznych. Należy go postrzegać w kategoriach interdyscyplinarnej zagadki. Przy jej rozwiązywaniu warto zwrócić uwagę na pierwiastek kulturowy. Na przykład w dialekcie egipskim (ECA) słowo ‘mayya’ (arab. المية) jest współcześnie jednym z określeń wody. Według wielu badaczy w czasach faraona Tutanchamona wyrażenie to oznaczające dosłownie ‘zza wody’ było używane jako tytuł – synonim Strażnika Skarbu.

Czytaj więcej: Tytuł

Wielkie przedstawianie

img_r10001 Nawet w dzisiejszej erze rewolucji informatycznej utrzymywanie bogatych wielostronnych kontaktów z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi wymaga nie tylko znajomości najnowszych rozwiązań teleinformatycznych oraz etykiety sieciowej, ale i znajomości podstawowych zasad tradycyjnej etykiety biznesowej.

Czytaj więcej: Wielkie przedstawianie

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782