Business-Relations.pl

Giełda Kontaktów z firmami z Kraju Saary

 IMG_4332- Na mapie gospodarczej województwa śląskiego pojawiły się nowe dziedziny takie jak przemysł samochodowy, logistyka, BPO. Region prowadzi bardzo otwartą wymianę międzynarodową – mówił przedstawiciel śląskiego Urzędu Marszałkowskiego podczas uroczystości inaugurującej Giełdę Kontaktów z przedsiębiorcami z Kraju Saary. Niemcy są dla tego województwa czołowym partnerem jeśli chodzi o wymianę międzynarodową i inwestycje. Od wielu lat województwo śląskie współpracuje z firmami z tak zwanego „Północnego Trójkąta Weimarskiego”. Jednym z regionów należących do tego obszaru jest właśnie Kraj Saary. Po wejściu do Unii Europejskiej wzrost wzajemnych obrotów sięgnął aż poziomu 40 %. Obie strony deklarują chęć jej dalszego zacieśnienia.

Delegacja Kraju Saary reprezentowana była przez 11 firm z różnych branż (głównie górnictwo, branża metalowo-maszynowa) oraz dwóch przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki, Pracy, Energii i Komunikacji tego Landu. Giełda cieszyła się sporym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców.

IMG_4334

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782