Arnold Schwarzenegger pierwszy raz w Polsce

Arnold Schwarzenegger pierwszy raz w Polsce podczas FIT LIFE EXPO 2018!
To już oficjalne! W październiku po raz pierwszy w historii do Polski zawita gwiazda hollywoodzkiego formatu, aktor kina akcji, ikona światowej kulturystyki. Wszystko za sprawą organizatorów tegorocznej edycji FIT LIFE EXPO 2018, która odbędzie w dniach 6-7 października!.
Arnold Schwarzenegger to bez wątpienia ikona rozpoznawalna na całym świecie. Polityk, aktor kina akcji, zanim został gubernatorem Kalifornii (piastował to stanowisko w latach 2003-2011), w przeszłości związany ze sportami siłowymi, których był prawdziwą gwiazdą. W swojej kulturystycznej karierze osiągnął wszystko.

Zdobywał najbardziej prestiżowe nagrody, mogąc pochwalić się m.in. zdobyciem aż siedmiokrotnie tytułu Mr. Olympia – największych zawodów kulturystycznych, uważanych w środowisku za mistrzostwa świata zawodowców. Po zakończeniu kariery zajął się aktorstwem. W latach 80. wystąpił w filmach, które z miejsca zapisały się na kartach kina akcji. Tytuły takie jak „Terminator”, „Predator”, „Conan Barbarzyńca”, czy chociaż „Commando” to pozycje znane każdemu.
FIT LIFE EXPO 2018 – IT’S TIME TO BE FIT!
W pierwszy weekend października bieżącego roku (w dniach 06-07.10) wszystkie oczy osób zainteresowanych tematyką sportu, szeroko pojętej aktywności fizycznej, zdrowego trybu życia oraz świadomego żywienia skierowane będą na serce naszego regionu – czyli Katowice.
Wszystko za sprawą zbliżającej się II edycji FIT LIFE EXPO – czyli festiwalu sportowego, który podczas zeszłorocznej, premierowej edycji przyciągnął do Międzynarodowego Centrum Kongresowego ponad 15 tys. odwiedzających (zarówno z całej Polski, jak i gości z zagranicy).
Tegoroczna edycja to jeszcze więcej atrakcji, zawodów i innowacji. Co istotne – zasięg imprezy powiększa się o Spodek – miejsce kultowe dla regionu i całego kraju, istniejące już od 47 lat, goszczące kluczowe wydarzenia kulturalne i sportowe.
NIESPODZIANKI FIT LIFE EXPO 2018
• Zawody Elite Pro pierwszy raz w Polsce w drugiej odsłonie IFBB Diamond Cup
To właśnie na płycie głównej Spodka odbędą się po raz drugi w Polsce, prestiżowe zawody z cyklu IFBB Diamond Cup, które jako jedyne w kraju gwarantują uczestnikom tak atrakcyjną pulę nagród o minimalnej wartości 12 500 euro! Diamond Cup ponownie skupi międzynarodowe grono zawodników z kilku kontynentów i przede wszystkim, pozwoli uczestnikom wydarzenia FLE na podziwianie zmagań elitarnego grona Elite Pro.
• Opening Ceremony
Właśnie w Spodku – w sobotnie południe imprezę zainauguruje tajemniczy ,,Opening Ceremony” – spektakularne widowisko multimedialne. Na razie organizatorzy nie chcą zdradzać szczegółów na temat ceremonii, gwarantują jednak efekty specjalne na najwyższym poziomie. To absolutna nowość – do zobaczenia tylko podczas Fit Life Expo.
• Fit Orły 2018
Pozostając przy Spodku – na sobotni wieczór organizatorzy przygotowali szczególne wydarzenie, czyli prestiżową galę rozdania nagród Fit Orły 2018. W plebiscycie zostaną wyróżnione postacie ze świata kulturystyki, sportów siłowych oraz fitnessu. W konkretnych kategoriach, o zwycięstwie decydować będą mogli zarówno uczestnicy eventu, jak i specjalnie wybrana Kapituła.
• KSW
Najpopularniejsza federacja mieszanych sztuk walki w Europie z rozmachem zawita ponownie do Katowic. Główna strefa kibica KSW 45 na Wembley będzie miała dwie lokalizacje. Na terenie MCK-u będzie działała strefa fana, gdzie spotkać będzie można zawodników związanych z federacją oraz wziąć udział w przygotowanych aktywnościach. Z kolei w sobotni wieczór w Spodku organizatorzy przygotowali transmisję live gali KSW 45, którą poprowadzi Artur ,,Kornik” Sowiński, a wydarzenia z Londynu skomentują także zaproszone gwiazdy i ambasadorzy Fit Life Expo 2018.
• Puchar Polski w Armwrestlingu – eliminacje Arnold Classic
To kolejna atrakcja spod szyldu Fit Life Expo – eliminacje do prestiżowych zawodów Arnold Classic. Zawodnicy staną do rywalizacji w siłowaniu się na rękę. Widzowie będą kibicować zmaganiom zawodników w dyscyplinie, w której o zwycięstwie decyduje przede wszystkim siła mięśni zawodników, ale także technika, szybkość i wytrzymałość psychiczna. Dodatkowo, dla wszystkich zainteresowanych podjęciem rękawicy w celu sprawdzenia swoich możliwości siłowych organizatorzy przewidzieli rywalizację w kategorii Open Amator.
• Próba pobicia Rekordu Guinnessa
Oprócz zmagań zawodników z najsilniejszymi uściskami w kraju organizatorzy ponownie zapraszają do udziału w biciu Rekord Guinnessa w siłowaniu na rękę – bez przerwy przez 24h!
• Women’s World
Aktywny tryb życia, to nie tylko ciężary, sztuki walki i rzeźbienie sylwetki, lecz także ogólna troska o zdrowe ciało, zbilansowane odżywianie i sprawny umysł. Organizatorzy przygotowują strefę Women’s World, w której kobiety będą mogły aktywnie ćwiczyć ze znanymi ze świata sportu postaciami, poszerzać wiedzę dotyczącą odżywiania, a dzięki specjalnej Strefie Piękna – poznać oszałamiającą ofertę kosmetyków do pielęgnacji ciała.
• Fit for Kids
Organizatorzy FLE 2018 przygotowali także miejsce, w którym najmłodsi uczestnicy wydarzenia będą mieli kolorowy kącik, miejsce zabaw – swój mały sportowy świat. Dzieci będą uczyły się dbać o higienę, o zdrowe zęby. Będzie edukacyjnie, trochę poważnie, ale przede wszystkim aktywnie, głośno i wesoło – w końcu tu będą rządziły dzieciaki.
• Question&Answer
To strefa przygotowana w sali audytoryjnej na wzór studia, w którym goście pod opieką prowadzącego będą odpowiadali na zadawane pytania zarówno przez uczestników FLE na żywo, jak i uczestników transmisji live w specjalnie przygotowanym streamie. Słowem – niepowtarzalna okazja do spotkania z idolem oraz zadania pytań.
GWIAZDY I AMBASADORZY
Obecność Arnolda Schwarzeneggera jest niewątpliwie wydarzeniem bez precedensu w skali kraju, jednak w 2018 roku w Katowicach będzie można spotkać polskiej i światowej sławy osobistości związane ze sportami siłowymi, kulturystyką i fitnessem.
Obecność w Katowicach potwierdziła już ikona światowej kulturystyki, mający swoje miejsce w hali sław IFBB – Shawn Ray.
Niezwykłe show dla uczestników FLE 2018 przygotuje Blessing Awodibu, którego poczynania w social mediach śledzi blisko milion osób.
Ponadto na terenie imprezy uczestnicy eventu będą mogli spotkać gwiazdy rozpoznawalne w Polsce, a Ambasadorem FLE 2018, który stanie po drugiej stronie mikrofonu, będzie wspomniany wcześniej zawodnik KSW – Artur ,,Kornik” Sowiński.
Jesień w Katowicach zapowiada się pasjonująco.
Zapraszamy do budowania razem z nami nowej stolicy sportów sylwetkowych, siłowych i fitness w Polsce!

Leave a Comment