Innowacyjny projekt „Twarze Runmageddonu”

Nowy projekt „Twarze Runmageddonu” ukazuje przemianę, która dokonuje się w uczestnikach ekstremalnego biegu z przeszkodami. To wyraziste, oryginalne fotografie, które nie tylko przedstawiają prawdziwe emocje zawodników, ale także poruszą niejednego obserwatora.

O tym, że Runmageddon zmienia ludzi, ich sposób myślenia o sobie oraz o własnych możliwościach przeczytać można w niejednej, medialnej publikacji. Pokonując Runmageddon, większość startujących czuję niezwykły przypływ energii i pozytywnych emocji, które dodają życiowej odwagi, mobilizują i motywują. Przemianę, która się w nich dokonuje najlepiej widać na twarzach uczestników zaraz po ukończeniu biegu. Co doskonale oddaje nowy projekt realizowany we współpracy z Runmageddonem przez  fotografa Dominika Śmiałowskiego, który postawił sobie za cel uchwycenie zmiany w portretach Runmageddończyków.  Celem projektu pt.: „Twarze Runmageddonu” łączącego ekstremalny bieg z przeszkodami ze sztuką – fotografią jest przygotowanie kilkuset zdjęć Runmageddończyków przed startem i tuż po nim, a także wydanie tych najlepszych w albumie i podzielenie się nimi podczas wystawy. Uczestnicy, którzy decydują się na udział w projekcie, przychodzą do studia znajdującego się tuż przy lini startu i mety,  wypoczęci tuż przed rozgrzewką, a wracają pełni porunmageddonowych emocji. Zmianę, jaka dokonuje się w nich,  najlepiej widać na zdjęciach przed i po starcie. Pierwszy etap projektu zrealizowany został podczas Runmageddonu Wrocław w kwietniu tego roku i zaowocował, aż  ponad 300 zdjęciami uczestników. Kolejny materiał zbierany będzie w trakcie Runmageddonu Ptak Warsaw Expo w dniach 25-26 maja br. oraz podczas Runmageddonu Poznań, w dniach 22-23 czerwca 2019. Każdy uczestnik, który decyduje się uchwycić swoją zmianę  i weźmie udział w projekcie otrzymuje zdjęcie dla siebie, dzięki czemu ma niezwykłą pamiątkę z pokonywania ekstremalnego biegu z przeszkodami.

***

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 180 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Leave a Comment