Nadchodzi Era Nowych Kobiet

“Ideą Ery Nowych Kobiet jest budowanie kobiecych mikrospołeczności. Społeczności, która wzajemnie się motywuje, wspiera. Polki zajmują ostatnie miejsce w Europie pod względem samoakceptacji. Zapominają o sobie, zawsze ważniejsza jest rodzina, obowiązki, sąsiedzi – ich problemy, troski. ENK może pomóc w rozwiązaniu problemu dnia codziennego – dzielenia się troską i otrzymania rady, nieoceniania, nienegowania, tylko rady i wsparcia w decyzji danej kobiety. Jest doskonałą motywacją do działania, bo jak wiadomo “w grupie siła”, jeśli spotyka się 10 kobiet chcących pobiegać, to dlaczego ja nie mogę dołączyć”, mówi Agata Wojcik, liderka Ery Nowych Kobiet w Gliwicach. Zapraszamy do lektury dalszej części tego interesującego wywiadu. 

Wszystkie chętne przedstawicieli Płci Pięknej zapraszamy na kolejne spotkania Ery Nowych Kobiet, w tym 15.05.2019r. w Restauracji Polskiej W Gliwicach.. Będzie się działo!!!

Jaka idea przyświeca działalności Era Nowych Kobiet? Jaką tajną bronią dysponują dziś kobiety? 

Ideą Ery Nowych Kobiet jest budowa kobiecych mikrospołeczności. Społeczności, która wzajemnie się motywuje, wspiera. Polki zajmują ostatnie miejsce w Europie pod względem samoakceptacji. Zapominają o sobie, zawsze ważniejsza jest rodzina, obowiązki, sąsiedzi – ich problemy, troski. ENK może pomóc w rozwiązaniu problemu dnia codziennego – dzielenia się troską i otrzymania rady, nieoceniania, nienegowania, tylko rady i wsparcia w decyzji danej kobiety. Jest doskonałą motywacją do działania, bo jak wiadomo “w grupie siła”, jeśli spotyka się 10 kobiet chcących pobiegać, to dlaczego ja nie mogę dołączyć. Już nie szukam wymówki – bo niebezpieczne, bo tylko biegać to bez sensu itp., itd. tysiące innych wymówek by jednak nie wyjść z domu, tylko faktycznie idę, bo idą inne dziewczyny. To wzajemne motywowanie, wspieranie, jest bezcenną wartością wnoszoną przez członkinie grupy. Nie jest tolerowany natomiast hejt, nieuprzejmość, negowanie, wyśmiewanie etc. – takie osoby usuwane są z grupy.

W czym ENK może pomóc współczesnej kobiecie?

Chcemy dawać kobietom poczucie bezpieczeństwa, wspierać je w działaniu, realizacji marzeń, a co za tym idzie – budować ich poczucia własnej wartości. By nie czuły się samotne. Według profesora J. Cacioppo z Uniwersytetu Chicago, samotność zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci o jedną czwartą. Można temu zapobiec.   

Skąd pomysł, aby zostać liderką Ery Nowych Kobiet?

Pomysł na zostanie Liderką zrodził się przypadkiem. Będąc w marcu na wakacjach w Tajlandii, natknęłam się na post/reklamę związaną z grupą i ruchem ENK. Wiele spraw w moim życiu potoczyło się “przez przypadek”, a takich jak wiemy nie ma, albo wykorzystamy szansę, albo ktoś inny ją wykorzysta, stwierdziłam, że tak – tego szukałam. I zbierałam się przez pierwszy tydzień do nagrania video z aplikacją na to “stanowisko”. Oczywiście nigdy nie było dobrego momentu, bo późno wracaliśmy z wycieczek, bo któreś z dzieci płakało etc. Podczas zachodu słońca na jednej z plaż znalazłam te 10 minut na nagranie, pomimo, że nie byłam zachwycona jego kształtem w 100%, bo dzieci nie raz przeszkodziły, stwierdziłam, że lepiej nie powiem od serca i wysłałam. Na wynik czekałam około tydzień, a na początku kwietnia spotkałam się w Warszawie z Asią i innymi nowymi Liderkami.

Jakie ma Pani plany na przyszłość związane z działalnością w ENK na szczeblu regionalnym i lokalnym? Jakie inicjatywy będą organizowane w najbliższym czasie na terenie Gliwic i do kogo będą adresowane?

Od jakiegoś czasu organizuję spotkania mastermindowe stacjonarnie w Gliwicach oraz on-line, co 2 tygodnie dla grup kobiet prowadzących swoje biznesy. Przez ten czas poznałam wiele świetnych kobiet, które poza problemami życia codziennego, mają również “tematy okołobiznesowe” nad którymi trzeba pracować. Chętnie takich grup miałabym kilkanaście, jednak każda z nich to spotkania (online czy offline) przez 2-3h, i fizycznie nie starczyłoby mi czasu na swoje zajęcia. I właśnie ENK jest świetną odpowiedzią na takie duże spotkania mastermindowe w naszym regionie. Kobiety potrzebują wsparcia z różnych dziedzin – w Gliwicach skupić się chcę na drodze zawodowej. Od znalezienia swojej drogi życiowej, zmiany pracy, prowadzenia zdrowego stylu życia, na rozwoju biznesu (np. różne formy prowadzenia firmy, zabezpieczenie majątków etc.) kończąc. W głowach bliskich osób, co przekłada się na słowa i brak pomocy, przewija się utarta myśl – masz pracę na etacie, siedź i pracuj, bądź wdzięczna, że masz… A jak chcemy czegoś więcej, rozwoju, swojej firmy – spotykamy się z brakiem zrozumienia i “mamy zejść na ziemię”.

Tak więc nasza grupa chciałabym, aby pomogła kobietom właśnie w rozwoju. Siebie i swoich biznesów. Mamy w grupie przedstawicielki różnych dziedzin i już wiem, że po pierwszym spotkaniu, gdzie na wzajemne poznanie było kilkanaście minut, zawiązały się znajomości, które skutkują współpracami na różnym polu. Dla niektórych z naszej grupy, spotkanie było doskonałą motywacją, by wyjść z domu, dla siebie, na chwilę zapomnieć i porozmawiać z drugą kobietą. I były gotowe przyjechać 50 czy nawet 300 km. 

Spotkania warszawskie były relacjonowane w Dzień dobry TVN, chciałabym, by gliwickie, również zyskały w naszych lokalnych mediach rangę ważnych, potrzebnych i wartościowych dla dziewczyn. 

Wszystkie chętne przedstawicieli Płci Pięknej zapraszamy na kolejne spotkania Ery Nowych Kobiet, w tym 15.05.2019r. w Restauracji Polskiej W Gliwicach.. Będzie się działo!!!

Zapraszamy także do współpracy firmy!!!

 

Leave a Comment