Business-Relations.pl

I Międzynarodowe Forum Wysokich Technologii

Konferencja umożliwiła przedsiębiorcom i jednostkom naukowo-badawczym z woj. śląskiego nawiązanie kontaktów biznesowych i współpracy z partnerami ze Wschodu. W spotkaniu, prócz przedstawicieli ambasad Republiki Białorusi i Kazachstanu w Polsce, udział wzięli m.in. przedstawiciele InfoParku Mińsk, Centrum Obliczeniowego i Centrum Informatycznego Ministerstwa Finansów Republiki Białorusi, Uniwersytetu Państwowego w Mińsku, Instytutu Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk i Polsko-Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej.

Więcej zdjęć: http://business-relationslifestyle.blogspot.com/2013/11/i-miedzynarodowe-forum-wysokich.html

Dziś Białoruś kojarzona jest nie tylko z ciężkimi ciężarówkami, potasem, mlekiem w proszku oraz traktorami, w produkcji których od lat przoduje w świecie, ale jak pokazali jej przedstawiciele, z zaawansowanymi technologiami IT. Jej największymi partnerami handlowymi są obecnie: Holandia, Niemcy, Łotwa, Polska, Włochy oraz Litwa. Obecnie kraj ten prowadzi politykę przeciwko trendom, stawia na dywersyfikacje oraz bezpieczeństwo inwestycyjne. Jej mieszkańcy często określani są przydomkiem „słowiańscy Niemcy”, albowiem podobnie jak nasi zachodni sąsiedzi cenią sobie nade wszystko porządek. Stąd na Białorusi reformowalne i przewidywalne prawodawstwo oraz przestrzeganie zasady pacta sunt servanda (łac. umów należy dotrzymywać).

Maya M. Kowalczyk

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782