Business-Relations.pl

Kalendarz inny niż wszystkie

Jak możesz przyspieszyć osiąganie swoich celów w 2015 roku? 13 kroków do większej produktywności, skuteczności i czerpania więcej radości z życia.

Być może zdarzyło Ci się niejednokrotnie wyznaczyć jakiś cel, a później go nie zrealizować. Możliwe też, że w swoim życiu masz dużo obowiązków, czuwasz nad różnymi projektami i zdarza Ci się o czymś zapomnieć lub przekładać zadania na kolejny, kolejny i jeszcze kolejny dzień. Przypomnij sobie te wszystkie sytuacje, w których bardzo Ci na czymś zależało (np. na spędzeniu czasu z bliskimi lub oddaniu się swojej pasji), ale w wyniku upływających terminów realizacji zadań musiałeś rezygnować z tych przyjemności na rzecz pracy czy biznesu. Czy nie byłoby przyjemnie móc działać zgodnie z wcześniej przygotowanym planem? Oczywiście, że tak! – odpowiesz.

 

Pomyśl, że możesz tak zorganizować siebie i swoje życie aby mieć czas na wszystko: na swoje pasje, dla rodziny, dla przyjaciół, na realizowanie tych małych i tych wielkich celów, które przed Tobą stoją.

 

Jak zatem należałoby działać aby przyspieszyć osiągnie celów, być bardziej produktywnym, skutecznym i móc czerpać więcej radości z życia?

 

1. Zastanów się gdzie zaczynasz

- czyli m.in. kim jesteś, co jest dla Ciebie ważne, jakie są Twoje priorytety

2. Stwórz wizję siebie w przyszłości (za rok, pięć, etc)

- kim chcesz być, jak chcesz aby wyglądały poszczególne obszary Twojego życia (trzy podstawowe to: życie osobiste, relacje z innymi, kariera zawodowa)

3. Wyznacz konkretne cele

- wg metody SMART na podstawie wcześniej opisanej wizji wyznacz konkretne cele, pamiętaj by zapisać je w czasie teraźniejszym, w pozytywnej formie

4. Podziel cele na etapy

- aby roczny cel został zrealizowany potrzebujesz podzielić go na poszczególne etapy – najlepiej kwartały, miesiące, tygodnie i dni, a później realizować poszczególne etapy celów

5. Planuj każdy dzień

- mając wyznaczone cele na każdy dzień, codziennie wieczorem przygotuj się do ich realizacji – zastanów, co Ci będzie potrzebne, skąd to weźmiesz, jakie inne zadania potrzebujesz wykonać

6. Bądź przewidujący

- mając przed sobą plan na kolejny dzień, zastanów się jakie bieżące wydarzenia mogą się pojawić, które mogą spowodować opóźniania w realizacji wcześniej przygotowanego planu.

7. Bądź WYTRWAŁY - utrzymuj motywację

- o tym jak utrzymać motywację uczę m.in. w BEZPŁATNYM ekursie „Jak mieć więcej czasu? Sprawdzone i skuteczne strategie.” Możesz się na niego zapisać na www.jakmiecwiecejczasu.pl

8. Monitoruj swoje postępy

            - sprawdzaj na jakim etapie jesteś; każdego dnia zrób podsumowanie tego, co wykonałeś, kończ to, co zaczynasz; pilnuj realizacji celów tygodniowych – na nich opiera się Twój długoterminowy sukces

9. Bądź skoncentrowany

- na tym, co robisz i co zaplanowałeś zrobić. Zaczynaj dzień od najtrudniejszych zadań i wyeliminuj wszelkie rozpraszacze (wyłącz telefon, nie włączaj fb, zrezygnuj ze sprawdzania poczty rano – jeśli wiesz, że lista maili może spowolnić wykonywanie przez Ciebie najważniejszych zadań).

10. Ogranicz czas na wykonywanie zadań

- zadanie zajmuje tyle czasu ile na nie przeznaczymy, tzn. że nasza podświadomość jest w stanie mocno pomóc nam w osiągnięciu celu jeśli tylko będziemy ją trenować. Wyznaczaj jaką ilość czasu chcesz poświecić na poszczególne zadania z Twojej listy zadań. I pilnuj tego, żeby kończyć tak szybko jak to możliwe – będziesz miał więcej wolnego ;)

11. Planuj odpoczynek

- niezależnie od swojej skuteczności. Już nie jeden, który chciał być silniejszy niż organizm przekonał się na sobie, że każdy ma granice. Będziesz zdecydowanie szybciej działać jeśli będziesz wystarczająco wypoczęty i fizycznie i psychicznie.

12. Baw się tym, co robisz

- niech każde działanie sprawia Ci radość, podchodź do wszystkiego na luzie, czuj chwilę i bądź jak dziecko zaabsorbowane zabawą ;) Im więcej „funu” tym większa efektywność i szybciej realizujesz swoje cele.

Świetnie, masz 12 wskazówek, które zapewnią Ci sukces, ale nawet najlepszy przepis nie zadziała jeśli nie będziesz go stosować. Wiemy, że z dobrymi chęciami różnie bywa i nawet te najpewniejsze są poddawane próbom, dlatego to jeszcze nie wszystko. Czas na najważniejsze – krok:

13. Stosuj właściwe narzędzia do planowania

- co to znaczy właściwe? Takie, które będzie Ci pozwalało zachować kontrolę nad wszystkim, co powyżej, które będzie miało miejsce na autorefleksję w punkcie wyjścia, na stworzenie własnej wizji, na opisanie swoich celów, które pozwoli je na bieżąco kontrolować i które zawsze będziesz mieć pod ręką. Tak, takim narzędziem powinien być odpowiedni kalendarz.

Na próżno jednak przekopywać półki sklepowe w poszukiwaniu odpowiedniego narzędzia, bo prawdopodobnie nawet jeśli już Ci się udało jakiś kalendarz znaleźć i tak nie spełnia wszystkich powyższych punktów. Wiem, bo sama zawsze takiego szukałam i nigdy, nigdzie nie znalazłam.

Dlatego postanowiłam pomóc przedsiębiorcom oraz wszystkim, którym zależy na osiąganiu własnych celów i stworzyć kalendarz, który będzie Cię wręcz „zmuszał” do efektywnego działania. Zapraszam Cię byś już teraz zagłębił się w

„Projekt Twoje Życie 2015”

na www.kalendarzbiznesowy.pl

Nawet jeśli masz już kalendarz na 2015 rok wejdź na www.kalendarzbiznesowy.pl i dowiedz się DLACZEGO mimo, że już druga połowa stycznia, warto abyś zrobił sobie prezent.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę mnóstwo sukcesów w 2015 roku

Magdalena Bienia

Instytut Kreowania Osobowości

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782