Business-Relations.pl

Dlaczego coraz częściej wymieniamy w kantorach online?

Sposobów na wymianę waluty jest bardzo wiele. Pojawia się więc pytanie dlaczego coraz częściej decydujemy się na kantory online? Powód jest bardzo prosty. Przesądza o tym opłacalność i wygoda tego typu serwisów. Dzięki niej walutę można wymienić bez wychodzenia z domu i można to zrobić z dowolnego miejsca na ziemi. Dodatkowo kursy wymiany są bardzo korzystne dla każdej osoby. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co oferują różne kantory online i dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

Jak to się zaczęło?

Wszystko zaczęło się w roku 2010, kiedy to został uruchomiony pierwszy kantor online. Bardzo szybko powstały kolejne. Większość z powstałych w tamtym czasie kantorów to obecnie liderzy na rynku. Przez 6 lat działalności cała branża bardzo mocno zyskała i zdobyła mnóstwo klientów. Na początku korzystanie z kantorów internetowych budziło wśród niektórych osób pewne obawy. Obecnie jednak zostały one całkowicie rozwiane i korzystanie z tego typu narzędzi nikomu nie kojarzy się z żadnym ryzykiem. Świadomość społeczna w tej kwestii bardzo mocno wzrosła, co jest ogromną korzyścią dla kantorów.

Wygoda

Korzystanie z tych serwisów wiąże się między innymi z bardzo dużą wygodą. Dzieje się tak za sprawą między innymi tego, że wymiana dokonywana jest w pełni bezgotówkowo. Dzięki temu po wymianie pieniądze od razu trafiają na Twoje konto. Możesz bez problemu przelać je w dowolne miejsce. Dodatkowo dostęp do serwisów odbywa się przez internet. Wystarczy więc komputer i dostęp do sieci, aby wymienić gotówkę. Miejsce w którym się znajdujesz nie ma żadnego znaczenia. Zawsze będziesz mógł wymienić walutę po najlepszych kursach.

Opłacalność

Kantory internetowe to również znacznie większa opłacalność samej wymiany. Oferują one bowiem spready wynoszące jedynie 1%. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie naprawdę dużych kwot pieniędzy i dokonywanie wymiany po najbardziej optymalnych dla siebie warunkach. Przy częstych wymianach bardzo szybko zauważysz oszczędność.

Czy społecznościowe platformy wymiany walut to też kantory?

Mimo że kantory online obecnie bardzo mocno zyskały na popularności i stały się znacznie bardziej doceniane niż jeszcze jakiś czas temu, to nadal nie wszyscy rozróżniają kantory i platformy społecznościowe do wymiany walut. Doskonałym przykładem tych drugich jest serwis: https://www.walutomat.pl/. Na czym polega jego działanie? Na kojarzeniu ze sobą osób, które chcą sprzedać walutę z tymi, którzy chcą ją kupić. Użytkownicy Walutomatu dostają bardzo dużą dowolność i mogą samodzielnie ustalać kurs po jakim wymienione zostaną ich pieniądze. W praktyce często oznacza to, że kursy są bardzo atrakcyjne. Serwis odpowiada również za bezpieczeństwo wymiany oraz jej szybkość. Pieniądze są bowiem przesyłane przez serwis. Jakiekolwiek oszustwa są praktycznie niemożliwe. Walutomat jako platforma do społecznościowej wymiany walut pobiera jedynie prowizję 0,2% od wartości każdej transakcji. Wystarczy jednak znaleźć atrakcyjną ofertę, aby nawet po doliczeniu prowizji, wymiana była zdecydowanie bardziej opłacalna niż gdziekolwiek indziej.

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782