Business-Relations.pl
Translations - Tłumaczenia
Translations - British English and American English
Translations - British English and American English

Kwiaty uprawiane z miłością

 

Maya M. Kowalczyk: Czym jest dziś kwiat?

Beata Dzida: Obecnie na wielu imprezach kobiety zamiast kwiatów otrzymują czekoladki i inne upominki. Kwiaty uważa się za rzecz kosztowną i ulotną. Tymczasem to kwiat jest właśnie najpiękniejszym wyrazem szacunku. Uprawiamy kwiaty z miłością, a one odwdzięczają się nam swoją barwą, urokiem, są wyrazem hołdu i najwyższego szacunku dla drugiego człowieka.

Kobieta przejmuje dziś wiele męskich ról i jest zapracowaną businesswoman oprócz tego prowadzi dom i wychowuje dzieci. Stąd należy oddać jej szczególny szacunek. A jak to najbardziej elegancko zrobić? Przede wszystkim poprzez kwiaty.

Jaka jest współczesna mowa kwiatów?

Cały świat się zmienia. Kojarzące się niegdyś niemalże wyłącznie z cmentarzem Calle dziś układa się w piękne bukiety ślubne. Podobnie kwiatem kojarzącym się wyłącznie ze Świętem Zmarłych przestały być chryzantemy. Obecnie towarzysza nam przez cały rok.

A co wyrażają symbolicznie ich kolory?

Niegdyś żółty kojarzył się z zazdrością. Teraz te granice kulturowe zacierają się.

Czerwone róże. Czy nadal uosabiają romantyzm?

Tak, nadal pozostają symbolem miłości choć są wypierane przez inne kolory. Podobnie jak w modzie, tak i we florystyce pojawiają się różne trendy kolorystyczne. Niegdyś barwy wrzosowo-sine były odrzucane- moda na ten kolor utrzymuje się od dłuższego czasu.Wśród kwiatów poszukiwane są oryginalne kolory typu czerń. Bardzo modna jest biel i jej pochodne od ecru po łososiowe. Absolutnym hitem są transparentne kolory takie jak zieleń, pomarańcz czy róż.

Czego poszukują uczestnicy pokazów florystycznych organizowanych przez Hurtownię „Róża” ?

Przede wszystkim szukają inspiracji. Grupa florystyczna w Polsce jest dość ścisła. Te osoby dobrze się znają i coraz trudniej jest pokazać coś absolutnie nowego.Zapraszając do siebie mistrzów florystyki prezentujemy zupełnie odjazdowe trendy. Nasi floryści są rewelacyjni. Są zarówno mistrzami Europy, jak i biorą udział w światowych przedsięwzięciach. Chętnie prezentują u nas swoje umiejętności zagraniczni floryści.

Czy na tych pokazach można nauczyć się warsztatu?

Jak najbardziej. Nasi prelegenci pokazują jak najlepiej wykonać daną pracę by w kwiaciarni przyciągała swą estetyką.

Co wykonuje się obecnie z kwiatów, prócz tak zwanej biżuterii kwiatowej?

Modne są wypełnienia strojów, welonów, dekoracje na samochody, a także dekoracje kościelne czy bankietowe. Często są to całościowe kompozycje florystyczne ze wspólnym motywem. Kwiaty spajają wszystko.

Z Beatą Dzidą reprezentującą katowicką Hurtownię „Róża” rozmawiała Maya M. Kowalczyk.

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782