Business-Relations.pl

Wieczny związek

 IMG_4335Konfederacja Szwajcarska dzieli się na kantony niemiecko -, francusko – i włoskojęzyczne. Północne niemieckojęzyczne kantony różnią się kulturowo od części Łacińskiej. Zurych, największe miasto Szwajcarii i zarazem jej centrum finansowo-kulturalne, należy właśnie części niemieckojęzycznej. Wpływ kultury niemieckiej jest tam tak silny, że nosi on przydomek ”Nowy Berlin”. - Szwajcarzy bardzo uważnie słuchają. Dla nich ważne są szczegóły w prezentacji oferty. Ważne są zarówno aspekty techniczne oferowanych produktów, jak i wiarygodność firmy – wyjaśnia Jacek Gremlik, Szwajcar polskiego pochodzenia, który prowadzi w Zurychu firmę „Jacek Gremlik Consulting”. Zaufanie jest tam budowane poprzez rzetelność oraz punktualność.

W Szwajcarii bardzo długo trwa wstępna faza biznesu, w której planuje się wszystko aż do zakończenia transakcji. Szwajcarscy biznesmeni potrzebują relatywnie więcej czasu by zdecydować się na podjęcie działań, ale później wszystko idzie jak w przysłowiowym szwajcarskim zegarku. W Polsce zazwyczaj na początku pojawia się euforia. Wszyscy wykazują chęć do współpracy, a potem często biznes nie udaje się.

-Każdy przedsiębiorca, który chce wejść na rynek szwajcarski winien chodzić na seminaria poświęcone tej tematyce i znaleźć sobie dobrego doradcę. Osoby zainteresowane zapraszam do mojej firmy „Jacek Gremlik Consulting” w Zurychu - dodaje Gremlik.

 Maya M. Kowalczyk

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782