Business-Relations.pl

Nowa Rada Dyrektorów AmCham

15 grudnia ukonstytuowała się Rada Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham), która została wybrana podczas Walnego Zgromadzenia Członków Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Na jej czele stanął Tony Housh, wcześniejszy członek Rady Dyrektorów. Wiceprezesami zostali Judith Gliniecki i Joanna Bensz, funkcję skarbnika objął Paul Fogo, natomiast sekretarza Rick Lada.

 

W skład Rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej wchodzą czołowi przedstawiciele biznesu, zaangażowani w rozwój gospodarki, działania publiczne i społeczne. Naszym celem jest nie tylko promowanie amerykańskich inwestycji i podtrzymywanie wzajemnych relacji polsko-amerykańskich, ale także działanie na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego – mówi Dorota Dąbrowski, dyrektor zarządzający Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.                                                                                                                              

Rada Dyrektorów wybierana jest na okres dwóch lat, a do jej kompetencji należy nadzór i kontrola korporacyjna. Członkowie Rady to przedstawiciele najważniejszych firm w Polsce z różnych obszarów gospodarki.                                                                                                              

W skład Rady Dyrektorów na kadencję 2015 – 2016 weszli:

 1. Tony Housh, APCO Worldwide – prezes
 2. Judith Gliniecki, CEE Equity Partners – wiceprezes
 3. Joanna Bensz, CH2M Hill – wiceprezes
 4. Paul Fogo, JF Kancelaria Prawna– skarbnik
 5. Richard Lada – sekretarz
 6. Magdalena Burnat-Mikosz, Deloitte – członek
 7. Anna Jakubowski, Coca-Cola Company – członek
 8. Jolanta Jaworska, IBM Polska i Kraje Bałtyckie – członek
 9. Marek Kapuściński, Procter & Gamble w Europie Środkowej –  członek
 10. John Lynch, Lynka –  członek
 11. Roman Rewald, Weil, Gotshal & Manges –  członek
 12. Józef Wancer, Bank BGŻ – członek

 ***

Tony Housh – prezes

Doradca globalnej firmy komunikacji strategicznej APCO Worldwide, oraz właściciel CGC Advisors. Pełni funkcję doradcy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta oraz członka Amerykańsko-Polskiej Rady Innowacji. W listopadzie 2014 roku odznaczony został przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. W latach 2000 – 2009 był członkiem Rady Nadzorczej oraz przewodniczącym Komisji Rewizyjnej w firmie CEDC, notowanej na NASDAQ oraz Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W przeszłości pełnił również funkcję dyrektora zarządzającego w Amerykańskiej Izbie Departamentu Skarbu Państwa USA. Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu w Leuven (Belgia) i Uniwersytetu stanowego Kansas.      

Judith Y. Gliniecki – wiceprezes

Doradca strategiczny w CEE Equity Partners, a także doradca inwestycyjny w China-CEE Fund. Była partnerem w kancelarii Wierzbowski Eversheds. Gliniecki jest autorką licznych artykułów prawniczych, a także komentatorką amerykańskiej polityki i biznesu. Od 2004 do 2012 roku była felietonistką w Warsaw Business Journal.                                                                                                                                               

Joanna Bensz – wiceprezes

Dyrektor zarządzająca w CH2M HILL Polska w regionie Europa. Przed objęciem funkcji w CH2M HILL Polska była w członkiem zarządu i dyrektorem ds. rozwoju i marketingu w Europie Środkowo-Wschodniej w firmie PM Group. Od 10 lat prowadziła też oddział Amerykańskiej Izby Handlowej (AmCham) we Wrocławiu, a od 2012r. jest członkiem zarządu AmCham w Polsce. Od 16 lat związana jest z sektorem usług projektowych, zarządzania projektami oraz doradztwa w lokalizacji inwestycji. Przez ostatnie lata odpowiedzialna była za rozwój biznesu w sektorze spożywczym, FMCG, farmaceutycznym, urządzeń medycznych oraz zaawansowanych technologii.

Paul Fogo, JFK Legal – skarbnik

Amerykański licencjonowany adwokat z 10-letnim doświadczeniem doradczym we wprowadzaniu zagranicznych inwestorów na rynek polski i europejski. Specjalizuje się w zapewnianiu prawnego wsparcia inwestorom zagranicznym w wejściu na polski rynek nieruchomości, w tym w przejęciach, finansowaniu, rozwoju, dzierżawie i sprzedaży projektów komercyjnych, w tym biur, elektrowni wiatrowych i parków logistycznych. Dodatkowo zapewnia pomoc prawną dla funduszy inwestycyjnych, zarówno w odniesieniu do inwestycji w nieruchomości, jak i do rozwoju projektów alternatywnych źródeł energii. Od listopada jest partnerem zarządzającym w JFK Legal. Od 2009 roku jest członkiem zarządu Amerykańskiej Izby Handlowej, a od 2013 roku również jej skarbnikiem.

Richard Lada – sekretarz

Założyciel i  prezes firmy ERMEL Consulting z siedzibą w Polsce, która pomaga polskim start-upom w komercjalizacji nowych technologii. Firma współpracuje również z polskimi instytucjami rządowymi, organizacjami pozarządowymi i firmami nad projektami dotyczącymi innowacji, przedsiębiorczości i inwestycji zagranicznych. Richard jest współprzewodniczącym polskiego oddziału German Marshall Fund of the United States, wiceprezydentem Klub Uniwersytetu Stanforda w Polsce. W czerwcu 2014 roku otrzymał z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

E-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon:

784 110 782